Konya9 °C
221 52 52

BLOG >> KTO RAPORLARI >> EMRE YILMAZ

Yazı Boyutu :

Kobi-Kredi- Banka Projeksiyonu

Kobi-Kredi- Banka Projeksiyonu15 Ocak 2015 Perşembe 14:56

BDDK’nın KOBİ kredileri için karşılık oranını yarım puan düşürmesi ve tüketici kredileri için karşılık oranlarını yükseltmesinin 2014’te KOBİ kredilerinin hızla büyümesine yol açması beklenmektedir.

BDDK’nın KOBİ kredileri için karşılık oranını yarım puan düşürmesi ve tüketici kredileri için karşılık oranlarını yükseltmesinin 2014’te KOBİ kredilerinin hızla büyümesine yol açması beklenmektedir.  Piyasayı en az iktidar kadar ince ve derinden takip etmek zorunda olan bankalar, yönetim riskleri gereği değişen her bir yasa-uygulama-yaptırımlarla stratejisini değiştirmektedir ve böyle yapmak zorundadır. Cirosu 40 milyon liranın altında olan mikro işletmeler, küçük ve orta boy işletmeler için bankaların daha sık bir rekabete gireceği söylenmekte ve beklenmektedir. Bankacılık sektörü uzmanlarına göre sektörün kredi büyümesi % 15-20 aralığında, KOBİ kredilerinin ise % 30 bandında büyüyeceği tahmin edilmektedir. [Devamı]

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim