Konya19 °C
221 52 52

HABERLER

Yazı Boyutu :

Kargo Yönetmelik Değişikliği

Kargo Yönetmelik Değişikliği10 Eylül 2014 Çarşamba 10:12

Büyükşehir Belediyesine dönüştürülen illerde Karayolu Taşıma Yönetmeliği (KTY) kapsamında düzenlenen F1, F1* ve G3* yetki belgeleri hakkındaki yönetmelik.

Sayın Üyemiz;

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından alınan bir yazıda Büyükşehir Belediyesine dönüştürülen illerde Karayolu Taşıma Yönetmeliği (KTY) kapsamında düzenlenen F1, F1* ve G3* yetki belgeleri hakkında Bakanlıklarınca alınan makam olurunun bir örneğinin tarafımıza gönderildiği bildirilmektedir.

Alınan yazı ekinde yer alan olura göre; 6360 sayılı Kanun hükümleri gereğince 30 Mart 2014 tarihinde Büyükşehir Belediyesine dönüşen veya sınırları il mülki sınırı olarak değiştirilmiş illerle sınırlı olmak üzere daha önce KTY çerçevesinde ilçede faaliyette bulunmak üzere adlarına F1, F1* ve G3* yetki belgesi düzenlenen Firmalar ile ilgili olarak;

  1. Yetki belgesi geçerlilik süresince faaliyette bulunmalarına müsaade edileceği,
  2. Faaliyette  bulundukları  merkez veya  şubenin,  iliçi  veya  Büyükşehir  olmayan  illere
    taşınmasına ilişkin adres değişikliği,  sermaye değişikliği,  acentelik sözleşmelerinin feshi ile KTY'nin 19 uncu maddesi çerçevesinde yetki belgesi değişim taleplerinin karşılanacağı,
  3. KTY'nin 20 ve 22 nci maddeleri kapsamındaki işlemler ile unvan, vergi numarası, ortaklık, hisse devri, yönetici ve yeni düzenlenmiş acentelik sözleşmelerine ilişkin taleplerin ise bu  yetki belgelerini faaliyette bulundukları adresler için KTY'nin ön gördüğü şartlara uygun hale getirmeleri halinde karşılanacağı hüküm altına alınmıştır.
Saygılarımızla, İlgili üyelerimizin bilgilerine sunarız.

KONYA TİCARET ODASI BAŞKANLIĞI
221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim