Konya-7 °C
221 52 52

HABERLER

Yazı Boyutu :

KAMUOYUNA ÖNEMLİ DUYURU!...

KAMUOYUNA ÖNEMLİ DUYURU!...18 Ocak 2017 Çarşamba 13:45

Şirket ya da gerçek kişi kaydı yaptırmak isteyen tacirlerimiz anasözleşme ve imza beyannamesi onayını Noterlerden yaptırabilecekleri gibi artık Ticaret Sicili Müdürlüğümüzden de yaptırabileceklerdir.

Sayın Üyemiz;

“6728 Sayılı Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”  9 Ağustos 2016 tarih ve 29796 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.

 Bu Kanunun ile

Şirket kuruluşlarında ana sözleşmenin ve imza beyannamesinin; gerçek kişi kayıtlarında ise imza beyannamesinin onayı işlemlerinde Noterler ile birlikte Ticaret Sicili Müdürlükleri de yetkilendirilmişlerdir.

18.01.2017 tarihi itibariyle; şirket ya da gerçek kişi kaydı yaptırmak isteyen tacirlerimiz anasözleşme ve imza beyannamesi onayını Noterlerden yaptırabilecekleri gibi artık Ticaret Sicili Müdürlüğümüzden de yaptırabileceklerdir.

Şirket kuracak gerçek ve tüzel kişilikler ile gerçek kişi kaydı yapacak olan tacirlerimize önemle duyurulur.

KONYA TİCARET ODASI BAŞKANLIĞI

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim