Konya7 °C
221 52 52

BLOG >> KTO RAPORLARI >> GİZEM ERİM

Yazı Boyutu :

KAMU KURUMLARI/İŞLETMELERİN YENİDEN YAPILANMA BECERİSİ: REORGANİZASYON

KAMU KURUMLARI/İŞLETMELERİN YENİDEN YAPILANMA BECERİSİ: REORGANİZASYON31 Ekim 2019 Perşembe 16:12

Son yıllarda dünyada ve ülkemizde politik, ekonomik, teknolojik, sosyal alanlarda birçok yenilik ve değişiklik ortaya çıkmıştır. Ortaya çıkan değişimler neticesinde toplumun aktörleri arasında yer alan kuruluş ve işletmeler gerçekleşen gelişmelerden etkil

Dünya’da yaşanan süreçler neticesinde, kuruluş ve işletmelerin organizasyonlarında da değişim zorunlu hale gelmektedir. Çünkü bu değişiklikler kurum ve kuruluşların, işletmelerin organizasyonlarını bir uyum sorunu ile karşı karşıya getirmektedir. Tüm bu gelişmelerin doğal bir sonucu olarak organizasyonlarda köklü bir reorganizasyon ihtiyacı baş göstermektedir. Harvard İş İdaresi Okulu Profesörlerinden L.E. Greiner’in yapmış olduğu çalışmalar neticesinde organizasyonların tüm yapılarının gözden geçirilmesi gerekliliği görüşü öne çıkmıştır.

Ülkemizde reorganizasyon ile ilgili kurum ve kuruluşlarda ne kadar ve ne ölçüde çalışmalar yapıldığını gösteren istatistiki bir veri olmasa bile hem kamu kurumlarında ve özel sektör kuruluşlarında hem de işletmelerde önem arz eden konuların başında yeniden yapılanma çalışmaları gelmektedir.

Bu çalışmada geniş bir kitleyi ilgilendiren, işletmelerin ve kuruluşların değişimler karşısında ortaya çıkan sorunlara karşı geliştirdikleri çözüm yolu olarak nitelendirilen reorganizasyon konusu derinlemesine incelenmeye çalışılacaktır. [Devamı]

 

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim