Konya13 °C
221 52 52

BASIN ODASI

Yazı Boyutu :

Kamerunlu iş adamları Konya'ya geldi

Kamerunlu iş adamları Konya'ya geldi29 Mayıs 2012 Salı 15:35

Konya Ticaret Odası ve Türkiye İşbirliği ve Kalkınma Ajansı (TİKA)’nın desteğiyle, Ostim Mesleki Eğitim ve Girişimci Yetiştirme Merkezi (OMEG) tarafından yürütülen “Girişimci Eğitim Programı” çerçevesinde Kamerunlu işadamları Konya’ya geldi.

Sayı    : 2012/43                                                                                          

Konu  : Kamerun Ticaret Heyeti                                                                          

BASIN BÜLTENİ 

Konya Ticaret Odası ve Türkiye İşbirliği ve Kalkınma Ajansı (TİKA)’nın desteğiyle, Ostim Mesleki Eğitim ve Girişimci Yetiştirme Merkezi (OMEG) tarafından yürütülen “Girişimci Eğitim Programı” çerçevesinde Kamerunlu işadamları Konya’ya geldi. Ziyaret kapsamında, Konya ile Kamerun arasında ikili iş görüşmeleri toplantısı Konya Ticaret Odası’nda gerçekleştirildi.  

Kamerun heyetinde yer alan firma temsilcileri Konya’da işbirliği yapabilecekleri sektörlerde yer alan Konyalı firma temsilcileriyle ikili iş görüşmelerini gerçekleştirdi. Kamerun heyetinde yer alan 25 işadamının oluşturduğu 15 ayrı masada düzenlenen görüşmelere Kamerun ve Konya arasında ticaret potansiyel oluşturan sektörlerden Konya’dan 50 firma temsilcisi katıldı.

İş görüşmelerinin ardından Kamerun heyeti Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk’le bir araya geldi. Kamerun heyetine Konya ekonomisi hakkında bilgi veren Başkan Öztürk, “Yıllardır batının sömürgesi olan Afrika ülkeleri verimli zengin topraklarında üretimde bulunamadılar. Bugün bu ülkeler kendilerine yetere hale gelmek istemektedir. Müslüman coğrafyasının birlik içerisinde güçlü olması gerekir. Gelişen dünya şartlarında kültürel dostlukları olan ülkelerin işbirliği içerisinde olması büyük önem taşımaktadır. Aynı inanca sahip olduğumuz gönül bağımız olan Kamerun heyetini şehrimizde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Ziyaret vesilesi başlangıcını oluşturduğumuz ikili ilişkileri daha iyi yerlere getireceğimizi ümit ediyoruz. Konya Ticaret Odası olarak Kamerun’la işbirliği içerisinde çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Kamerun heyetine başkanlık eden işadamı İdrissa Mahamat, Konya’da bulunmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek Konya’nın üretim konusunda tecrübelerinden faydalanmak istediklerini söyledi.

OMEG Koordinatörü Ömer Kayır ise “Girişimci Eğitim Programı” çerçevesinde gerçekleştirdikleri Konya ziyaretlerinin son derece verimli geçtiğini belirterek Konya Ticaret Odası’na projeye verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

kato_kamerun-(1).jpg  kato_kamerun-(2).jpg

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim