Konya23 °C
221 52 52

HABERLER

Yazı Boyutu :

K Belgesi İşlemlerini E-Devlet Üzerinden Yapabilirsiniz.

31 Mart 2020 Salı 09:55

Sayın Üyemiz 

Covit-19 ile mücadele kapsamında Ülkemizi, vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla alınan tedbirler kapsamında K belgesi işlemlerinizin bir kısmını odamıza gelmeden e-devlet sistemi üzerinden yapabilirsiniz. Aşağıda K  belgesi ile ilgili hangi işlemlerin nasıl yapılacağı gösterilmektedir.

Bilgilerinize sunulur.

KONYA TİCARET ODASI BAŞKANLIĞI 

 


 

E-DEVLET (www.turkiye.gov.tr) TAŞIT İLAVESİ
https://www.turkiye.gov.tr/kugm-ozmal-tasit-ekle

1) E-devlet şifresiyle giriş yapın. (Şirketlerde Bölge Müdürlüğümüzce Otomasyon sistemine tanımlanan imza yetkilinin şifresiyle giriş yapılacak.)

2) Kurumlar arasından “Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığını” bulup-tıklayın,

3) “Yetki Belgesi İşlemleri” bölümünden “Özmal/Sözleşmeli Taşıt Ekleme” kısmına giriş yaptıktan sonra açılan sayfada belge sahibi şahıs ise T.C Kimlik Numarasını, şirket ise Vergi Numarasını yazıp bir sonraki adıma geçecek.

5) Sonra Taşıtın plakası ve ruhsatın isim yazan bölümündeki seri numarasını önündeki harflerle birlikte girin ve “Ekle ve Kaydet” butonuna bastıktan sonra açılan sayfada “Ödeme Oluştur” tıklayıp, çıkan makbuzu Ziraat veya Vakıfbank’a ödeyebilirsiniz. (Muayene şartı veya sigorta eksikliğinden düşen araca ücret alınmadığı için, ilave işleminden sonra Bakanlık Onayı beklenecek.)

6) Ödeme yatırma işleminden sonra tekrardan E-devlete giriş yapılarak ve “Yetki Belgesi İşlemleri” bölümünden “Taşıt Kartı Sorgulama ve Düzenleme” kısmında araç plakası yazılıp, Taşıt Kartı düzenlenebilecektir.

 

E-DEVLET (www.turkiye.gov.tr) YETKİ BELGESİ DÜZENLEME
https://www.turkiye.gov.tr/udvh-yetki-belgesi-ilk-basvuru-yenileme 

 

NOT: BU KISIMDA ŞAHIS VE ŞİRKET ADINA (K2-K2*), ŞAHIS ADINA İSE (K2-K2*-K1- K1* VE K1(Ö) YETKİ BELGELERİ DÜZENLENEBİLİR.

1) E-devlet şifresiyle giriş yapın.

2) Kurumlar arasından “Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığını” bulup-tıklayın,

3) “Yetki Belgesi İşlemleri” bölümünden “Yetki Belgesi İlk Başvuru/Yenileme” kısmına giriş yaptıktan sonra açılan sayfanın sağ üstündeki “Yeni başvuru” butonuna basın ve almak istediğiniz yetki belgesini seçin.

4)Yetki belgesini seçtikten sonra açılan pencerede kişi bilgileri doğruysa “Kaydet ve Devam Et” butonuna basın.

5) Sonra Taşıtın plakası ve ruhsatın isim yazan bölümündeki seri numarasını önündeki harflerle birlikte girin ve “Ekle ve Kaydet” butonuna bastıktan sonra açılan sayfada “Ödeme Oluştur” tıklayıp, çıkan makbuzu Ziraat veya Vakıfbank’a ödeyebilirsiniz.

6) Ödeme yatırma işleminden sonra tekrardan E-devlete giriş yapılarak ve “Yetki Belgesi İşlemleri” bölümünden “Taşıt Kartı Sorgulama ve Düzenleme” kısmında araç plakası yazılıp, Taşıt Kartı düzenlenebilecektir.

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim