Konya9 °C
221 52 52

HABERLER

Yazı Boyutu :

İşyerlerinde Covid-19 tedbirleri hk.

İşyerlerinde Covid-19 tedbirleri hk.29 Eylül 2021 Çarşamba 09:00

PCR testi ve işçilerini Covid-19 riskleri ve tedbirleri konusunda bilgilendirmesini içeren 2/9/2021 tarihli genelgesine istinaden, iş yerinde yapılan uygulamalarda sorunlar oluştuğu bildirilmektedir.

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden (TOBB) Odamıza gönderilen yazıda; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından işverenlerin işçilerinden isteyeceği PCR testi ve işçilerini Covid-19 riskleri ve tedbirleri konusunda bilgilendirmesini içeren 2/9/2021 tarihli genelgesine istinaden, iş yerinde yapılan uygulamalarda sorunlar oluştuğu bildirilmektedir. Bu sorunların açıklığa kavuşturulmasını teminen, özellikle aşı yaptırmayan ve PCR testi ibraz etmeyen çalışanların iş sözleşmelerinin geçerli veya haklı sebep ile sona erdirilmesi veya bu kişilerin işyerlerine alınmaması durumunda çalıştırılmadıkları sürelerde ücretlerinin ödenip ödenmeyeceği konularında çalışma mevzuatında açık hükümler bulunmadığından, TOBB tarafından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının görüş ve değerlendirmeleri istenmiştir.

Bu bağlamda, "İşyerlerinde Covid-19 tedbirleri" için istenilen görüş ve değerlendirmelere istinaden, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının TOBB'ne göndermiş olduğu 17.09.2021 tarihli ve E-41515602-000-38611 sayılı yazı ekte bilgilerinize sunulmaktadır.

Saygılarımızla.

KONYA TİCARET ODASI BAŞKANLIĞI 

EK: Covid19 Ek tedbirleri 

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim