Konya-3 °C
221 52 52

HABERLER

Yazı Boyutu :

İŞYERLERİNDE COVID-19 BİLGİLENDİRME VE REHBERLİK DENETİMLERİ BAŞLADI

23 Kasım 2020 Pazartesi 09:45

Sayın Üyemiz,

Konya Valiliği koordinasyonunda Covid-19 ile mücadele kapsamında oluşturulan ekipler, işletmelerde bilgilendirme ve rehberlik amacıyla denetimler gerçekleştirecektir. Gerçekleştirilecek ziyaretlerde salgının yayılmasına engel olmak için gerekli tedbirlerin alınması hususunda bilgilendirme yapılacaktır.

Gerçekleşecek ziyaretler esnasında iş yeri hekiminin ve ilgili personellerin işletmenizde hazır olması gerekmekte olup, ziyaret programları önceden bildirilecektir.

Üretimin sağlıklı devam etmesi için, işverenlerimiz ve çalışanlarımızın tüm tedbirlere eksiksiz riayet etmeleri hayati öneme sahiptir. Bunun için; başta maske, mesafe ve hijyen olmak üzere Sağlık Bakanlığı ve TSE tarafından yayınlanan çalışma rehberlerinde belirtilen tedbirlerin alınması gerekmektedir.

Bu zorlu dönemi de tedbiri elden bırakmadan hep birlikte dayanışma halinde aşacağımıza gönülden inanıyor, iyi çalışmalar diliyoruz.

Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi:
https://covid19.saglik.gov.tr/TR-66393/covid-19-salgin-yonetimi-ve-calisma-rehberi.html


Sanayi Kuruluşları İçin Covıd-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu:
https://statik.tse.org.tr/upload//tr/dosya/dokumanyonetimi/113/20052020112631-1.pdf


Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla.

KONYA TİCARET ODASI BAŞKANLIĞI

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim