Konya19 °C
221 52 52

BLOG >> KTO RAPORLARI >> BURÇİN KABAKCI

Yazı Boyutu :

İNŞAAT SEKTÖRÜ “2015 Değerlendirmesi, 2016 Beklentileri”

İNŞAAT SEKTÖRÜ “2015 Değerlendirmesi, 2016 Beklentileri”22 Şubat 2016 Pazartesi 15:41

İnşaat sektörü, ülke ekonomilerinin gelişmesinde yarattığı katma değer ve istihdam olanaklarıyla önemli bir görev üstlenmektedir.

İnşaat sektörü, ülke ekonomilerinin gelişmesinde yarattığı katma değer ve istihdam olanaklarıyla önemli bir görev üstlenmektedir. Gelişmekte olan her ülkenin ihtiyaç duyduğu inşaat sektörüne ülkemizin de gelişim sürecinde ihtiyacı vardır. Barajlar, yollar, havaalanları, fabrikalar, hastaneler vb. gibi yaşamsal mekânların inşası ve o mekânların yaşanılabilir sağlanmasının alt yapısı yine inşaat sektörü ile gerçekleştirilmektedir. Ekonomi Bakanlığı verilerine göre; dünyanın en büyük müteahhitlik şirketleri listesi içinde 42 Türk şirketi bulunmaktadır. Ülkemiz bu bakımdan Çin’den sonra dünya ikinciliğine sahiptir.[Devamı]

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim