Konya13 °C
221 52 52

BLOG >> KTO RAPORLARI >> M. MUSTAFA AKKAN

Yazı Boyutu :

HIZ, YÜKSEK VERİM VE DÜŞÜK MALİYET: BULUT BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

HIZ, YÜKSEK VERİM VE DÜŞÜK MALİYET: BULUT BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ28 Ağustos 2019 Çarşamba 11:28

Bulut Bilişim, bilgisayarlar ve diğer cihazlar için, istendiği zaman kullanılabilen ve kullanıcılar arasında paylaşılan bilgisayar kaynakları sağlayan, internet tabanlı bilişim hizmetlerinin genel adıdır.

Bulut teknolojisi, yapılandırılabilir bilişim kaynaklarından oluşan ortak bir havuza, uygun koşullarda ve isteğe bağlı olarak her zaman, her yerden erişime imkân veren bir modeldir.

Basitçe açıklamak gerekirse, bulut bilişim bilgi işlem hizmetlerinin (sunucu, depolama, veritabanı, ağ, yazılım, analiz, makine zekası ve daha fazlası) İnternet (bulut) üzerinden sağlanarak daha hızlı inovasyon, esnek kaynaklar ve ekonomik ölçeklendirme sunulması anlamına gelmektedir. Yalnızca kullanılan bulut hizmetleri için ödeme yapıldığından işletim maliyetleri düşürülebilmekte, altyapı daha verimli bir şekilde çalıştırılabilmekte ve değişen iş gereksinimlerine uygun şekilde ölçeklendirme yapılabilmektedir. [Devamı]

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim