Konya8 °C
221 52 52

HABERLER

Yazı Boyutu :

Helal Belgelendirme Destekleri

Helal Belgelendirme Destekleri18 Ekim 2021 Pazartesi 16:34

Helal Akreditasyon Kurumu tarafından akredite helal belgeleri, Ticaret Bakanlığının 2014/8 sayılı '' Pazara Giriş belgelerinin desteklenmesine ilişkin'' kararı kapsamına alındığı belirtilmiştir.

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar Borsalar Birliği tarafından odamıza iletilen bir yazıda dünya genelinde Helal belgelendirmesi alanında güvenilir bir Akreditasyon mekanizması kurulması, ihracatçıların pazara güvenilir ürünlerle girmesi ve '' Türk Malı'', ibareli ürünlerin itibar kazanmasını teminen yapılan çalışmalar neticesinde Helal Akreditasyon Kurumu tarafından akredite helal belgeleri, Ticaret Bakanlığının 2014/8 sayılı '' Pazara Giriş belgelerinin desteklenmesine ilişkin'' kararı kapsamına alındığı belirtilmiştir.

Bu kapsamda Helal akreditasyon Kurumu tarafından akredite edilmiş kurum ve kuruluşların listesine Ticaret Bakanlığının Pazara giriş desteklerine ilişkin internet adresinden (https://ticaret.gov.tr/destekler/ihracat-destekleri/teblig-bazinda-destek-mevzuati/2014-8-sayili-pazara-giris-belgelerinin-desteklenmesine-iliskin-karar/destek-1-pazara-giris-belgeleri) erişim sağlanabilmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim