Konya-6 °C
221 52 52

BASIN ODASI

Yazı Boyutu :

Hannover Sanayi Fuarı

Hannover Sanayi Fuarı11 Mayıs 2012 Cuma 14:32

Konya Ticaret Odası’nın organizasyonuyla Hannover sanayi fuarına katılan 23 kişilik heyet Almanya’da döküm fabrikalarında incelemelerde bulundu.

Sayı    : 2012/039                                                                                        

Konu  : Hannover Sanayi Fuarı                                                                            

BASIN BÜLTENİ

 

KTO dünyanın en büyük sanayi fuarına katıldı

Döküm sektöründe faaliyet gösteren Konya Ticaret Odası üyeleri, dünyanın en büyük sanayi fuarına katıldı. Konya Ticaret Odası’nın organizasyonuyla Hannover sanayi fuarına katılan 23 kişilik heyet Almanya’da döküm fabrikalarında incelemelerde bulundu. KTO Başkanı Selçuk Öztürk fuara katılan Konya firmalarının stantlarını ziyaret etti.

Konya Ticaret Odası 23 kişilik heyetle Hannover Uluslararası Sanayi Fuarına katıldı. Konyalı firmaların stantlarını ziyaret eden KTO Başkanı Selçuk Öztürk, Hannover Türk Konsolosluğunun standında Almanya Aşağı Saksonya Eyaleti Sosyal İşler Bakanı Aygül Özkan görüştü. Hannover Ticari Ataşeleri M. Esabil Yurdakul ve M. Kudret Ceran’ın da hazır bulunduğu görüşmede Konya ve Almanya arasında ikili ilişkilerde gelinen noktanın gelecek açısından ümit verici olduğu ifade edildi. Öztürk fuar kapsamında Hannover Ticaret ve Sanayi Odası yetkilileriyle bir araya geldi.

Hannover Sanayi Fuarı’nı değerlendiren Başkan Öztürk, “Dünyanın en büyük sanayi fuarı olan Hannover Fuarı’na 69 ülkeden yaklaşık 5 bin firma katıldı. Türkiye bu yıl katılımcı firma sayısı bakımından Almanya, Çin ve İtalya’dan sonra dördüncü sırada yer aldı. Katılan 163 Türk firmasından 7’si Konyalı firmalarımızdır. Fuarı yaklaşık 250 bin kişi ziyaret etti. Sektördeki firmalarımızın Alman firmalarıyla bir araya gelerek iş bağlantısı kurmalarını sağlamak açısından fuar gezimiz son derece faydalı geçmiştir. Bu tür organizasyonlarla Konya sektörde daha iyi yerlere gelme şansını yakalayacaktır” dedi.

 Oda olarak Konya’nın dış ticaretini geliştirmek amacıyla yurt dışı fuar organizasyonlarına önem verdiklerini ifade eden başkan Öztürk, “Fuar ziyaretlerine katılan heyetimizde yer alan işadamlarımızın ikili iş görüşmeleri gerçekleştirmelerini sağlıyoruz. Yurt dışı iş bağlantılarının büyük kısmını fuarlar aracılığıyla sağlayan Almanya’da düzenlenen büyük çaplı uluslararası fuarlara ayrı bir önem vermekteyiz. Oluşturulan bu işbirliği ortamında Konya ve Almanya arasında ticari ilişkileri daha da artıracağız. Hannover Ticaret Ataşeliğimizin fuarda açtığı stantta ziyaretçilere Konya ekonomisi hakkında bilgi verme fırsatı yakaladık. Hannover Ticaret ve Sanayi Odası yetkilileriyle yaptığımız görüşmelerde Konya ve Almanya arasında ticari işbirliğinin artırılmasına yönelik görüş birliğine varıldı. Organizasyon kapsamında geziye katılan üyelerimiz dört ayrı döküm fabrikasında incelemede bulunarak yetkililerden fabrika ve ürünler hakkında bilgi aldı” şeklinde konuştu.

KOSGEB desteğiyle düzenlenen geziye katılan KTO üyeleri gezinin son derece verimli geçtiğini belirterek organizasyonu düzenleyen Konya Ticaret Odasına teşekkür etti.

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim