Konya-7 °C
221 52 52

HABERLER

Yazı Boyutu :

Güncel Faaliyet (Nace) Kodlarının Bildirilmesi

Güncel Faaliyet (Nace) Kodlarının Bildirilmesi25 Ağustos 2015 Salı 09:16

Vergi dairesinden alınacak yeni faaliyet kodunu gösteren mükellefiyet belgesi ile Oda Sicil Müdürlüğüne başvurarak Odamız kayıtlarında da bu değişikliğin yaptırılması gerekmektedir.

Sayın Üyemiz;

2015 yılı başına kadar her yıl vergi dairelerine verilmekte olan mükellef bilgileri bildirimi beyanı ile faaliyet (nace) kodları güncellenmekte idi. Ancak 2015 yılı başından itibaren vergi dairelerine verilen mükellef bilgileri bildirimi beyanı verme zorunluluğu kaldırılmıştır. Bundan dolayı faaliyet kodu yaptığı işle uyumlu olmayan veya faaliyet kodu değişmiş olan üyelerimizin öncelikle bağlı oldukları vergi dairelerine başvurarak firmalarına uygun faaliyet kodu değişikliğini yaptırmaları gerekmektedir. Yapılacak bu değişikliğin ardından vergi dairesinden alınacak yeni faaliyet kodunu gösteren mükellefiyet belgesi ile Oda Sicil Müdürlüğüne başvurarak Odamız kayıtlarında da bu değişikliğin yaptırılması gerekmektedir.

Tüm üyelerimizin bilgilerine sunulur.

KONYA TİCARET ODASI BAŞKANLIĞI

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim