Konya12 °C
221 52 52

BASIN ODASI

Yazı Boyutu :

Girişimcilik Eğitimi Sertifika Töreni

Girişimcilik Eğitimi Sertifika Töreni20 Kasım 2012 Salı 13:01

Konya Ticaret Odası (KTO) ve KOSGEB işbirliği ile Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi'nin sertifika töreni düzenlendi.

Sayı    : 2012/092                                                                                        

Konu  : Girişimcilik Eğitimi Sertifika Töreni                                                        

 

BASIN BÜLTENİ

 

- Yeni girişimciler sertifikalarını aldı

Konya Ticaret Odası (KTO) ve KOSGEB işbirliği ile Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi'nin sertifika töreni düzenlendi. KTO Başkanı Selçuk Öztürk, KOSGEB Konya Müdürü Osman Nuri Gönen, KTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Haydaroğlu ve KTO Yönetim Kurulu üyelerinin katıldığı törende kursiyerlere sertifikaları verildi. Uygulamalı girişimcilik eğitimi kapsamında başvuru sonucunda mülakatlarda başarılı olan 110 kursiyer 75 saatlik eğitimini başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı.

KTO Meclis Toplantı Salonu'nda gerçekleşen programda konuşma yapan Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Oda olarak girişimcilik eğitimi programına önem verdiklerini belirterek bu kapsamda düzenledikleri üç programda 350 kursiyere sertifikalarını verdiklerini söyledi. Başkan Öztürk, "Ülkemiz tarihinde ilk defa uzun vadeli bir projeksiyonla 2023 hedeflerini belirledi. Bu hedefe ulaşmak için dünya ile rekabet içerisinde olacağız. Ülkemizin kalkınması için en büyük görevimiz üretmektir. Girişimci sayımız artarsa üretimimiz artacak, ihracatımız artacak istihdam artacak. Milli gelirimizi 2023’te 2 trilyon dolara yükselterek gelişmiş ülkelerle aramızdaki kişi başı milli gelir farkını kapatmak için de girişimci sayımızı artırmalıyız. Ülkemizin son dönemde kat ettiği mesafenin itici gücü, Türk insanının sahip olduğu girişimcilik ruhudur. Günümüz ekonomik şartlarında sadece üretmeyi yeterli olmadığını bilmeliyiz. Katma değeri yüksek üretim ve yenilikçilik ayakta kalabilmenin şartlarıdır. Yeni fikirleri olan girişimcilerin şansı daha yüksektir. Bugün sertifika alacak yeni girişimcilerimizin de buna önem vermeleri gerekmektedir" şeklinde konuştu.

KOSGEB Konya Hizmet Merkezi Müdürü Osman Nuri Gönen’in konuşmasının ardından Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi'ni başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim