Konya-6 °C
221 52 52

HABERLER

Yazı Boyutu :

Genel yatırım teşvik belgesi hizmetini KSO dan alabilirsiniz.

Genel yatırım teşvik belgesi hizmetini KSO dan alabilirsiniz.31 Ocak 2012 Salı 12:00

Konya Sanayi Odası’nda yatırımcıya KDV istisnası ve Gümrük Vergisi Muafiyeti avantajı sağlayan Genel Yatırım Teşvik Belgesi hizmeti verilmeye devam etmektedir.

Konya Sanayi Odası’nda yatırımcıya KDV istisnası ve Gümrük Vergisi Muafiyeti avantajı sağlayan Genel Yatırım Teşvik Belgesi hizmeti verilmeye devam etmektedir.

14.07.2009 tarihli ve 2009/15199 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Karar kapsamında Genel Yatırım Teşvik Belgesi Müracaatı, Yerli ve İthal Makine Liste Değişikliği, Süre Uzatımı ve Kapatma İşlemleri Konya Sanayi Odası’nda yapılmaktadır.

Asgari Yatırım Tutarı 500.000 TL olan Genel Yatırım Teşvik Belgesi, yatırımcılara KDV istisnası ve Gümrük Vergisi Muafiyeti avantajları sağlamaktadır.

Genel Yatırım Teşvik Belgesi alan Sanayiciler şu avantajlardan yararlanabilecekler:

KDV İstisnası;
Belge kapsamında yatırımcı tarafından alınacak yerli ve ithal makine-teçhizatın % 18 olan KDV’si harcama esnasında ödenmeyecektir.

Gümrük Vergisi Muafiyeti;
Belge kapsamında makine-teçhizat ithalatı yapan firmalar, Gümrük Vergisi ve Toplu Konut Fonu’ndan istisnadır.

Saygılarımızla.

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim