Konya25 °C
221 52 52

Firma Rehberi

Toplam 1108 firma bulunuyor.Son eklenen firmalar için tıklayın.
Anahtar kelime
Kategori
Referans no
Firma Rehberine Kaydol
Ref : 1619
Şehir : Konya/Selçuklu
Kategori: Otomotiv

Dossa Otomotiv olarak 2007 yılından bu yana başarılı bir şekilde sürdürdüğümüz çalışmalarımızla Konya, Karaman ve Aksaray (ilçeler) bölgesinde ki satış oranlarımızı her yıl % 50’nin üzerine çıkarmış bulunmaktayız. 

 

Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Selçuklu ve Karatay Belediye Başkanlıkları, Konya İl Özel İdare, Şeker Fabrikası, Çevre Tarım İl Çiftlikleri gibi resmi kuruluşlarında tercih ettiği akü markası olan Povver Akü adına Dossa Otomotiv olarak sektördeki uzun yıllara dayanan tecrübelerimiz sayesinde müşterilerimize en iyi hizmeti en uygun fiyatlara sağlamayı kendimize ilke edindik. 

Akü çeşitleri nelerdir, tam kapalı veya kuru akü ne demektir?

Aküler, kurşun asit, nikel kadmiyum, nikel ndemir gibi kullanılan metal cinslerine göre çeşitlere ayrılır.

Günümüzde en yaygın kullanılan akü tipi kurşun-asit akümülatörleridir.Bu aküler de temel olarak kuru ve sulu diye ikiye ayrılır.

Sulu akülerin en fazla kullanılan çeşitleri starter veya SLI (başlatma, ışıklandırma ve ateşleme fonksiyonlarının ingilizce baş harfleri ile ifade edilmiş hali) olarak da tabir ettiğimiz klasik tipteki oto aküleridir. Oto aküleri de kendi içinde tam kapalı veya buşonları açılabilen diye ikiye ayrılır. Bu iki tip akünün de iç yapısı aynıdır. Yani her ikisi de klasik tipte kurşun asit akülerdir.  Kapalı akülerin farkı buşonların açılamamasıdır. Bu akülere su eklenemediği için voltaj düzenekleri iyi olan araçlara takılması daha uygundur.

Bundan başka iç yapısı ve kullanım alanları farklı olsa da stasyoner (sabit tesis) ve traksyoner (forklift) aküleri de sulu ürünler kapsamına girer.

Kuru yani VRLA akülerin iç yapıları ve teknolojileri farklıdır. VRLA tanımının Türkçe karşılığı sübap ayarlı kurşun asit akü demektir. Bu aküler de iç yapılarına göre ikiye ayrılır.

AGM (elektroliti separatörlere emdirilmiş) ve jelli VRLA aküleri. Bu akülerin temel özelliği asit taşması veya sızdırması olmamasıdır. Gaz çıkışı minimumdur. Bu yüzden çok güvenlidir ve rafta bekleme ömürleri çok daha uzundur. Ayrıca sulu akülere kıyasla titreşime karşı daha dayanıklıdır. Sevkiyatı, taşınması sorunsuzdur. Kullanım alanları arasında sabit tesisler, UPS’ler, tekneler ve santraller vardır.
 

 

 

Dossa enerji olarak bölge bayiliğini yürütmekte olduğumuz Povver Aküleri’nin 6000 satış ve servis noktası bulunmaktadır. 

 

otomotiv aküsü,forklift aküsü,sabit akü,Dossa enerji çatısı altında toplamayı başarmış, firmamız bundan sonra bu profesyonel ve kurumsal çalışmalarına siz değerli müşterilerine hizmet vermeye devam edecektir.

 

Firma Bilgileri
Firma Kategori Otomotiv
Firma Ünvanı DOSSA ENERJİ AKÜ PAZARLAMA
Yetkili Kişi AHMET KOÇ
Yetkili Kişi - Ünvanı İŞLERMECİ
Yetkili Kişi - Telefon Numarası 05559882373
Adres HOROZLUHAN MAH ÇALIDÜZÜ SK.NO.15 {ESKİ MARANGOZLAR SANAYİ
Şehir Konya / Selçuklu
Semt MOBİLYACIL
Posta Kodu 42300
Telefon Numarası 1 0332 2481616
GSM Numarası 0555 9882373
E-Mail info@dossaenerji.com
Web Adresi http://www.dossaenerji.com
221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim