Konya12 °C
221 52 52

BLOG >> KTO RAPORLARI >> M. MUSTAFA AKKAN

Yazı Boyutu :

FİLİSTİN-İSRAİL MESELESİ NEREYE GİDİYOR?

FİLİSTİN-İSRAİL MESELESİ NEREYE GİDİYOR?30 Ocak 2018 Salı 10:32

Konuya bir parça aşina olan ve Ortadoğu ve dünyadaki gelişmeleri ana hatlarıyla izleyen herkes, Filistin‘de en azından 1920‘lerden bu yana süregelen savaşımın sadece bu küçük, ama kahraman halkı ilgilendirmekle sınırlı olmadığını bilir.

Konuya bir parça aşina olan ve Ortadoğu ve dünyadaki gelişmeleri ana hatlarıyla izleyen herkes, Filistin‘de en azından 1920‘lerden bu yana süregelen savaşımın sadece bu küçük, ama kahraman halkı ilgilendirmekle sınırlı olmadığını bilir. Sömürgeci Siyonist projenin ürünü olan Filistin sorunu, başta Britanya ve ABD gelmek üzere bölgeye egemen olma, onun enerji kaynaklarını denetim altına alma ve Arap ve İslam dünyasındaki anti-emperyalist ve demokratik uyanışı boğma çizgisini izlemiş olan büyük devletlerin stratejik hedeflerine kopmaz bağlarla bağlı olagelmiştir. [Devamı]

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim