Konya3 °C
221 52 52

FARK ÖDEMESİ DESTEKLERİ

Yazı Boyutu :

Göller Yöresi Havzası için 2011 yılı üretim sezonunda üretilen ve satışı yapılan arpa, aspir, buğday, çavdar, dane mısır, kuru fasulye, mercimek, nohut, tritikale, yulaf, zeytinyağı, yağlık ayçiçeği, kanola ürünlerinde fark ödemesi desteklemesi yapılacaktır.
Ürün satış belgesi; Vergi Usul Kanunu’nda belirtilen şartlara uygun olarak düzenlenen ve üreticiler tarafından Tarım Kredi Kooperatiflerine ibraz edilen müstahsil makbuzunun ıslak imzalı bir nüshası, TMO alım fişi, ürün satış belgesinin fatura olması halinde ise faturanın ikinci sureti ya da onaylı fotokopisidir.
Müracaatlar ürün satış belgesi ile birlikte Tarım Kredi Kooperatiflerine yapılacaktır.
Fark ödemesi desteğinden yararlanmak isteyen üreticilerin başvuru başlangıç tarihi 1/10/2011, son başvuru tarihi ise kütlü pamuk, yağlık ayçiçeği, soya fasulyesi, kanola ve aspir için 2/4/2012, dane mısır, buğday, arpa, çavdar, tritikale, yulaf, çeltik, kuru fasulye, nohut ve mercimek için 30/4/2012 olarak belirlenmiştir. Bu tarihten sonraki başvurular kabul edilmeyecektir.
Fark ödemesi desteğinden yararlanmak isteyen zeytinyağı üreticilerinin, tasiriye faturaları ile zeytinyağı satış faturalarının, Vergi Usul Kanunu’nun 231 inci maddesi, 5 inci fıkrasında yer alan hükme uygun olarak düzenlenmiş olması gerekmektedir. Tasiriye faturaları ile yapılacak son başvuru tarihi 1/6/2012, bu tarihten sonra satılan zeytinyağlarına ait alım satım belgelerinin son teslim tarihi ise 1/10/2012 olarak belirlenmiştir. Bu tarihten sonraki başvurular kabul edilmeyecektir.

Destekleme Tutarları:

Desteğe Konu Ürün

Destek Tutarı (Kuruş/Kg)

Arpa, çavdar, yulaf, tritikale

4

Aspir

40

Buğday

5

Dane Mısır

4

Kuru fasulye, nohut, mercimek

10

Zeytinyağı

50

Yağlık Ayçiçeği

23

Kanola

40

 
221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim