Konya-7 °C
221 52 52

BASIN ODASI

Yazı Boyutu :

Eximbank Bilgilendirme Toplantısı

Eximbank Bilgilendirme Toplantısı07 Şubat 2012 Salı 12:00

Konya Ticaret Odası (KTO), Eximbank kredileri bilgilendirme toplantısına ev sahipliği yaptı. KTO Başkanı Selçuk Öztürk, ihracatta 1 milyar doları aşan Konya’ya, Türk Eximbank şubesi açılması gerektiğini söyledi.

Sayı    : 2012/012                                                                                        

Konu  : Eximbank Bilgilendirme Toplantısı                                                        07.02.2012

 

BASIN BÜLTENİ

 

Konya Ticaret Odası (KTO), Eximbank kredileri bilgilendirme toplantısına ev sahipliği yaptı. KTO Başkanı Selçuk Öztürk, ihracatta 1 milyar doları aşan Konya’ya, Türk Eximbank şubesi açılması gerektiğini söyledi. 

Türk Eximbank Genel Müdürü Hayrettin Kaplan’ın katılımı ile Eximbank kredileri konusunda bilgilendirme toplantısı Konya Ticaret Odası’nda gerçekleştirildi. KTO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk, Konya’nın 2023 yılında 15 milyar dolar ihracat yapan bir şehir haline gelmesi için çalışmalarını yürüttüklerini söyledi. Başkan Öztürk, ihracatta bir milyar dolar barajını aşan Konya’nın hedeflerini gerçekleştirmesi için finans kaynağı sağlayacak projelere önem verdiklerini belirterek bu kapsamda Türk Eximbank’ın Konya’ya şube açması gerektiğini söyledi. Öztürk, “Konya son on yıllık dönemde Türkiye ortalamasının üstünde bir ihracat artış performansı göstermiştir. Konya hızlı büyümesine rağmen kendi potansiyelini yeterince kullanamamaktadır. Bu potansiyeli harekete geçirmek için, önemli gördüğümüz konulardan birisi de finans kaynaklarına erişimdir. Toplantı vesilesi ile Sayın Genel Müdürümüze Konya’ya Eximbank şubesi açılması talebimizi iletiyoruz” dedi.

Türk Eximbank Genel Müdürü Hayrettin Kaplan da “Türkiye’nin artık bir ufku ve vizyonu vardır. 2023’te 500 milyar ihracat hedefi için tüm kurumlar üzerine düşen görevi yerine getirmek zorundadır. Eximbank olarak yeniden yapılanma ve değişim içindeyiz. Artık Eximbank ihracatçımızla daha yakın ve daha sıkı bir işbirliğine girecek. Bu amaçla hizmet kalitemizi yükselterek yeni ürünler geliştirmeye başladık. Önemli şehirlerimizde bilgilendirme toplantıları yapıyoruz. Konya’nın ihracat artışında Türkiye’nin önünde olması sebebiyle Konyalı firmalarla işbirliği içerisinde olmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Kaplan, Konya’nın son yıllarda ihracatta yaptığı atılımın kendileri için büyük önem taşıdığını ifade ederek, “Sayın Öztürk’le Konya’ya şube açılması konusunda ortak görüş içerisindeyiz. Banka olarak bu konuyu değerlendireceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından Türk Eximbank Genel Müdürü Hayrettin Kaplan, Genel Müdür Yardımcısı Alev Arkan ve Daire Başkanı Cenan Aykut, Eximbank kredileri hakkında katılımcılara bilgi verdi.

 

KTO Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim