Konya-5 °C
221 52 52

HABERLER

Yazı Boyutu :

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün 37 Sayılı Genelgesi Hk.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün 37 Sayılı Genelgesi Hk.01 Eylül 2016 Perşembe 15:01

Patlayıcı Maddelerin Nakilleri Hakkındaki Emniyet Genel Müdürlüğü’nün 37 Sayılı Genelgesi Hk.

Sayın Üyemiz;  

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda; Ulaştırma. Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğü’nün, sivil kullanım amaçlı patlayıcı maddelerin nakilleri esnasında genel kolluk kuvvetlerinin görevlendirilmesine dair ilgi yazıda;

“Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın 18.07.2016 tarih ve 2016/8 sayılı genelgesi ile yürürlüğe giren ‘sivil kullanım amaçlı patlayıcı madde depoları, üretim tesislerinin özel güvenlik izni alınmak suretiyle yeterli sayıda silahlı özel güvenlik görevlisi ile korunması ve patlayıcı madde nakillerinin silahlı özel güvenlik görevlilerinin nezaretinde yapılması’ hükmünün iptal edilerek bundan böyle sivil kullanım amaçlı patlayıcı maddelerin üreticiden depo, depodan tüketiciye kadar nakillerinde sorumluluk bölgesi esasına göre genel kolluk kuvveti görevlendirileceği” ifade edilmektedir. 

İlgili üyelerimize önemle duyurulur.

KONYA TİCARET ODASI BAŞKANLIĞI

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim