Konya-7 °C
221 52 52

BLOG >> KTO RAPORLARI >> NAZLI ÜSTÜN

Yazı Boyutu :

EKONOMİK VE SİYASİ YÖNLERİYLE TÜRKAKIM PROJESİ

EKONOMİK VE SİYASİ YÖNLERİYLE TÜRKAKIM PROJESİ30 Ocak 2018 Salı 10:36

Dünya’da enerji savaşları kızışırken, bu savaşta taraf olan ülkeler arasında da pazar payı kapma mücadelesi şiddetini artırmaktadır. TürkAkım Projesi, Rusya ile Türkiye arasında son dönemde masada yer alan en önemli doğalgaz projelerinin başında geliyor.

Dünya’da enerji savaşları kızışırken, bu savaşta taraf olan ülkeler arasında da pazar payı kapma mücadelesi şiddetini artırmaktadır. TürkAkım Projesi, Rusya ile Türkiye arasında son dönemde masada yer alan en önemli doğalgaz projelerinin başında geliyor. Rus Doğalgazını TürkAkım Doğalgaz Boru Hattı, bölgesel enerji dengelerini değiştirme etkisine sahip bir proje olarak öne çıkmaya başladı.

Bu kapsamda bu çalışmada TürkAkım Projesi’nin ne olduğu, taraflara getireceği faydalar, bölgesel enerji denklemine siyasi ve ekonomik etkilerinin neler olacağı üzerinde durulmuştur. [Devamı]

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim