Konya-6 °C
221 52 52

BLOG >> KTO RAPORLARI >> EMRE YILMAZ

Yazı Boyutu :

EKONOMİK DÜZLEMDE YENİ SENARYO: BRIC ÜLKE BLOKU YERİNE TÜRKİYE’Lİ MINT

EKONOMİK DÜZLEMDE YENİ SENARYO:  BRIC ÜLKE BLOKU YERİNE TÜRKİYE’Lİ MINT19 Ocak 2015 Pazartesi 13:30

2000’li yılların başından itibaren yükselen “Büyük Dörtlü” olarak nitelendirilen ve Brezilya, Rusya, Hindistan ile Çin’den oluşan BRIC ekonomileri, son 10 yılı aşkın dönemde gelişen ekonomiler arasında en gözde piyasalar haline gelmiştir.

2000’li yılların başından itibaren yükselen “Büyük Dörtlü” olarak nitelendirilen ve Brezilya, Rusya, Hindistan ile Çin’den oluşan BRIC ekonomileri, son 10 yılı aşkın dönemde gelişen ekonomiler arasında en gözde piyasalar haline gelmiştir. Söz konusu dönemde çift haneli büyüme rakamlarına dahi ulaşan BRIC grubunun son yıllarda zayıflamakta olan performansı ise, bu ekonomilerle ilgili soru işaretlerinin giderek büyümesine sebep olmaktadır. Bu doğrultuda, milenyumun ilk yıllarından bu yana önemli bir testten geçen BRIC ülkelerinin, çeşitli dinamikler nedeniyle eski günlerine dönemeyeceği ka­bulü yaygınlaşırken, buna bağlı olarak alternatif piyasa arayışları da gündemden düşmemektedir. [Devamı]

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim