Konya19 °C
221 52 52

HABERLER

Yazı Boyutu :

Ekonomik Düzlemde Yeni Senaryo: Bric Ülke Bloku Yerine Türkiye’li Mint

Ekonomik Düzlemde Yeni Senaryo: Bric Ülke Bloku Yerine Türkiye’li Mint12 Ağustos 2014 Salı 09:37

Brezilya, Hindistan, Rusya ve Çin’in 2010’lara kadar dünyanın en hızlı büyüyen ekonomileri olacağı iddia edilmiştir. Geçen yıllar da bu tezin doğruluğunu ortaya koymuştur.

Sayın Üyemiz;

2000’li yılların başında Jim O’neill tarafından sunulan tezde Brezilya, Hindistan, Rusya ve Çin’in 2010’lara kadar dünyanın en hızlı büyüyen ekonomileri olacağı iddia edilmiştir. Geçen yıllar da bu tezin doğruluğunu ortaya koymuştur.

Bu dörtlü ülke bloku yerine yeni dörtlü ise Meksika, Endonezya, Nijerya ve Türkiye olarak yine Jim O’neill tarafından ortaya atılmıştır. Nüfus büyüklükleri, ekonomik büyüme hızları ve ticari potansiyelleri bakımından diğer dörtlüye alternatif olarak sunulan MINT ülkelerinin, 2020’ye kadar dünyanın en büyük ülkeleri arasına gireceğini söylenmektedir.

Bu çalışma, ilgili tezlerin analizini ve çıkarımlarını içermektedir. 

Bilgilerinize sunulur.

Analiz raporu için tıklayınız.

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim