Konya13 °C
221 52 52

BLOG >> KTO RAPORLARI >> M. MUSTAFA AKKAN

Yazı Boyutu :

DÜNYA’NIN YÜKSELEN YILDIZI: FİNTECH UYGULAMALARI VE TÜRKİYE

DÜNYA’NIN YÜKSELEN YILDIZI: FİNTECH UYGULAMALARI VE TÜRKİYE28 Ağustos 2019 Çarşamba 11:26

“Finansal Teknoloji” sözcüklerinin birleşimi olan FinTech, 2015 yılının başında hayatımıza giren dijital dünyanın yeni gözdesidir.

FinTech, finansal yöntemlerle rekabet etmeyi amaçlayan teknolojik bir yeniliktir. Mobil bankacılık ve yatırım için mobil cihazların kullanımını, finansal hizmetlere kişilerin çok daha kolay ulaşımını sağlamak amaçlı teknoloji örneğidir. FinTech, 21. yüzyılda ortaya çıkan finansal hizmetler sektörlerini tanımlayan finansal teknolojiler portalı olarak da adlandırılmaktadır. Başlangıçta tüketici ve ticari finans kurumlarının teknolojik arka planlarını geliştirmek için uygulanmıştır.  Finansal okuryazarlık ve eğitim, perakende bankacılık, yatırım ve hatta bitcoin gibi kripto para birimleri de dahil olmak üzere finans sektöründeki teknolojik yenilikleri de içerecek şekilde genişlemiştir. [Devamı]

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim