Konya-5 °C
221 52 52

BASIN ODASI

Yazı Boyutu :

Dünya traktör üreticileri Konyalı firmalarla buluştu

Dünya traktör üreticileri Konyalı firmalarla buluştu23 Temmuz 2012 Pazartesi 15:19

Konya Ticaret Odası’nın düzenlediği ''B2B Traktör'' organizasyonu, 6 ülkeden 13 traktör alım heyetinin katılımıyla tamamlandı.

Sayı    : 2012/055                                                                                     
Konu   : B2B Traktör Organizasyonu                                                        

 

BASIN BÜLTENİ

- Dünya traktör üreticileri Konyalı firmalarla buluştu

Konya Ticaret Odası’nın düzenlediği ''B2B Traktör'' organizasyonu, 6 ülkeden 13 traktör alım heyetinin katılımıyla tamamlandı. Konya’dan 55 firma temsilcisinin katıldığı üç gün süren görüşmelerde 13 masada 715 ikili iş görüşmesi gerçekleştirildi. KTO Başkanı Selçuk Öztürk uluslararası ticarette giderek yaygınlaşan yüz yüze ikili iş görüşmeleri organizasyonlarına devam edeceklerini söyledi.

Konya Ticaret Odası’nın düzenlediği ''B2B Traktör'' organizasyonuyla dünya traktör üreticileri Konyalı firmalarla bir araya geldi.  Organizasyon çerçevesinde traktör üretiminde önemli pazar payına sahip Almanya, İtalya İngiltere, Polonya, Pakistan ve Hindistan’dan 13 firma temsilcisinin katıldığı görüşmelere Konya’dan 55 firma katıldı. 3 gün süren görüşmelerde, 715 ikili iş görüşmesi gerçekleştirildi. Ana sanayi firma temsilcileri katılımcı profili ve kalitesinden memnuniyetlerini bildirerek organizasyonun verimli geçtiğini ifade etti. İkili iş görüşmelerinin karşılıklı diyalog ortamını güçlendirdiğini ifade eden firma temsilcileri oluşan işbirliği ortamında önümüzdeki dönemde Konya’ya geniş çaplı iş ziyaretinde bulunacaklarını ifade etti.

“B2B Traktör” organizasyonunu değerlendiren Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk önemli bir sanayi altyapısına sahip olan Konya’nın, üretimdeki çeşitliliği, kaliteli ve rekabet edebilecek seviyedeki üretimi ve dış ticaret potansiyeli ile ticaretini geliştirmeyi hedeflediğini söyledi. Başkan Öztürk, “Uluslararası ticarette yüz yüze ikili iş görüşmeleri organizasyonları giderek daha tercih edilir hale gelmiştir. Bu kapsamda şehrimize gelen iş heyetleri Konya’nın gelişimini ve ticari potansiyelini yakından görmektedirler. Büyük önem verdiğimiz “B2B” organizasyonunu ilk olarak ihracatımızda büyük pay sahibi olan traktör sektöründe düzenledik. Ana sanayi firmalarının satın alma yetkililerinin direkt olarak firmalarımızla görüşmeleri açısından son derece faydalı bir organizasyon olmuştur. Kurulan işbirliği bağlantılarının devam edeceğini düşünüyoruz. Faydalı geçen organizasyonla birlikte diğer sektörlerde de “B2B” düzenlemeye devam edeceğiz. Bu organizasyonlarla Konya’nın ihracat pazarını genişletmeye ve yeni işbirliği imkânları oluşturmaya çalışacağız” şeklinde konuştu.

kto_b2b-(1).jpg

kto_b2b-(3).jpg
 

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim