Konya-1 °C
221 52 52

HABERLER

Yazı Boyutu :

Dolandırıcılık Faaliyetleri Hakkında

08 Aralık 2020 Salı 15:13

Sayın Üyemiz;

Son dönemlerde ortaya çıkan farklı dolandırıcılık faaliyetlerine karşı  lütfen dikkatli olalım. Söz konusu dolandırıcılıkla ilgili gelen sms  ve aramalarla ilgili örnekler aşağıda yer almaktadır.
Siz değerli üyelerimizin bilgilerine sunulur.

 

KONYA TİCARET ODASI BAŞKANLIĞI
 

Örnek1:
Sayın Vatandaşımız Covid-19 aşısında önceliklisiniz. Randevu takvimi oluşturmak için tıklayınız.

Örnek2:
Kartınızla INSAN HAK VE HURRIYETLERI işyerinden 07.12.2020 06:16 tarihli 1,00 harcamanız için şifreniz: 542598 Lütfen kimseyle paylaşmayın.

Örnek3:
AKBANK dan Yıllık Kart Aidat İadenizi E-DEVLET Üzerinden Başvurmanız Gerekmektedir. Başvuru İçin:


Örnek4:

İlimizde kurye ve kargocu kılığında resmi evrak getirdiğini söyleyerek farklı evraklara imza alan dolandırıcılar tespit edilmiştir. İmzaladığınız evrakları ve alt nüshalarını kontrol etmenizi önemle uyarırız.

Örnek5:
Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve diğer kamu kurumlarından aradığını söyleyip kendisini müfettiş olarak tanıtan bazı kötü niyetli kişiler, çalışma hayatı ile ilgili bir toplantı yapılacağından bahisle kitap satmaya çalışarak dolandırıcılık yapmaktadır.

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim