Konya-7 °C
221 52 52

BLOG >> KTO RAPORLARI >> NAZLI ÜSTÜN

Yazı Boyutu :

DOĞU AKDENİZ’DE ENERJİ POLİTİKALARI VE KIBRIS MÜZAKERELERİNE ETKİSİ

DOĞU AKDENİZ’DE ENERJİ POLİTİKALARI VE KIBRIS MÜZAKERELERİNE ETKİSİ22 Şubat 2016 Pazartesi 15:14

Günümüzde siyaset ve ekonomi o kadar birbirinin içine geçmiştir ki, zaman zaman siyaset ekonomiyi, zaman zaman da ekonomi siyaseti yönetir hale gelmiştir. Kıbrıs için de aynı şeyi söyleyebiliriz.

Günümüzde siyaset ve ekonomi o kadar birbirinin içine geçmiştir ki, zaman zaman siyaset ekonomiyi, zaman zaman da ekonomi siyaseti yönetir hale gelmiştir. Kıbrıs için de aynı şeyi söyleyebiliriz. Doğu Akdeniz’de Kıbrıs adası etrafında keşfedilen doğal gaz yatakları, Kıbrıs’ı bölgesel enerji politikalarının bir parçası haline getirmiş ve kronikleşmiş hale gelen “Kıbrıs Sorunu”nun çözülmesine yönelik yürütülen müzakereleri hızlandırıcı etki yapmıştır.
Bu raporda Doğu Akdeniz’de keşfedilen doğalgaz kaynaklarının jeopolitik ve stratejik önemi ile bu kaynakların çıkarılması ve ihtiyaç duyan pazarlara ulaştırılması konusunda bölge ülkelerinin ve küresel güçlerin politikaları üzerinde durulacaktır.[Devamı]

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim