Konya-6 °C
221 52 52

HABERLER

Yazı Boyutu :

DIŞ TİCARET GENEL DUYURULAR

DIŞ TİCARET GENEL DUYURULAR27 Ekim 2017 Cuma 14:54

Dış Ticaret Genel Duyurular

TÜRKİYE-FİLİSTİN EKONOMİK İŞBİRLİĞİ KONSEYİ TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza gelen yazıda, Türkiye-Filistin Ekonomik İşbirliği Konseyi’nin ilk toplantısının Ekonomi Bakanı Sn.Nihat Zeybekçi ve Filistin Ulusal Ekonomi Bakanı Sn.Abeer Odeh’in katılımlarıyla 23 Kasım 2017 tarihinde ülkemizde gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Bu kapsamda, söz konusu toplantı çalışmalarında kullanılmak üzere, gündeme getirilmesinde fayda görülen konular ve varsa sorunlara ilişkin görüş önerileri olan üyelerimizin, görüşlerini 30 Ekim 2017 Pazartesi tarihine kadar Birliğe (Faks: 0312 218 22 09) iletilmesi gerekmektedir.

BELARUS

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza gelen yazıda, Türkiye-Belarus Bilim ve Teknoloji Ortak Komisyon 1. Toplantısı ile Türkiye-Belarus İnovasyon Forumunun 28 Kasım 2017 tarihinde ve Türkiye-Belarus Ortak Sanayi ve Teknoloji Çalışma Grubu 3. Dönem Toplantısı’nın, 29 Kasım 2017 tarihinde Minsk’te gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

Ziyarete ve Foruma ilişkin organizasyon bilgileri Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından bilahare bildirileceği, ziyaret çerçevesinde, katılımcıların uçuş ve konaklama masraflarının kendileri tarafından karşılanmasının beklendiği ve söz konusu Foruma katılmak isteyenlerin bilgilerinin Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına iletileceği bilgileri paylaşılmaktadır.

Toplantı gündemine ilişkin görüşler, Çalışma Grubu kapsamında yer verilecek işbirlikleri ile protokolde bulunmasında fayda görülen hususlara dair görüş ve önerilerin Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına iletilmek üzere, 6 Kasım 2017 Pazartesi günü mesai bitimine kadar Birliğe e-posta yoluyla (kaan.gaffaroglu@tobb.org.tr) iletilmesi gerekmektedir.

TUNUS YATIRIM FORUMU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza gelen yazıda, 9-10 Kasım 2017 tarihlerinde Tunus'ta, "Yeni Tunus, Yeni Ekonomik Bakış" temasıyla, Tunus'un ekonomik kalkınması için stratejik bakış, yüksek katma değerli yatırım olanakları ve Tunus'taki rekabet unsurlarının ele alınacağı toplantılar ile şirketler arası ikili görüşmelerin gerçekleştirileceği "Tunus Yatırım Forumu - 2017"nin Tunus Başbakanının başkanlığında düzenleneceği bildirilmektedir.


Yazıda devamla 2015 yılında gerçekleştirilen benzeri Yatırım Forumu'na 1200'den fazla katılımcının iştirak ettiği, bunlardan 466'sının 48 farklı ülkeden olduğu bildirilmektedir."Tunus Yatırım Forumu - 2017" hakkında ayrıntılı bilgiye http://www.tunisiainvestmentforum.tn adresinden ulaşılabilmektedir.
 

 

 

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim