Konya-6 °C
221 52 52

HABERLER

Yazı Boyutu :

Dış Ticaret Duyuruları- 29 Temmuz 2015

Dış Ticaret Duyuruları- 29 Temmuz 201529 Temmuz 2015 Çarşamba 14:20

Sayın üyemiz;Çeşitli kurum ve kuruluşlardan Odamıza ulaşan duyurular aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

ULUSLARARASI GIDA VE İÇECEK FUARI

Türkiye Milli katılım organizasyonu TG EKSPO ULUSLARARASI FUARCILIK A.Ş tarafından 18-20 Kasım 2015 tarihlerinde   organize edilecek olan ULUSLARARASI GIDA ve İÇECEK FUARI Çin Halk Cumhuriyeti’nin başkenti Pekin kentinde düzenlenecek olup, sınırlı alan satışları başlamıştır.

En büyük gıda fuarı Anuga’nın düzenleyicisi Koelnmesse ile Çin’in toplam gıda ithalatının % 70’ini gerçekleştiren 6.000 gıda ithalatçısı ve distribütörünün üye olduğu CFNA - Çin Gıda Ürünleri ve Doğal Ürünler Ticaret ve Sanayi Odası ortak organizasyonu  ve Kuzey Çin’in en önemli fuarı olan World of Beijing perakendecilere, ithalatçılara, distribütörlere ve ikram sanayine doğrudan ulaşma imkanı sunmaktadır.

Fuara Türkiye’den katılacak firmalar; Lale Şekerleme (Zaza Şekerleme) (Konya), Zümrüt Gıda (Gaziantep), Oslo Gıda – By Cake (Konya), Tayaş Gıda (İstanbul) ve Venüs Bisküvi’dir. (Bursa)

Söz konusu fuara katılmak isteyen firmalar aşağıda yer alan iletişim bilgilerinden yararlanabilir.

Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Açıklama: Seffaf

 

 

Ali Gökhan ÇİL / Grup Satış Müdürü

Tel: 0216 338 45 25

Fax: 0216 338 45 24

GSM: 0507 848 93 64

E-mail: gokhan.cil@tgexpo.com

Web: www.tgexpo.com

“HİDROLİK GÜÇ - SU GÜCÜ" KONULU İŞ SEYAHATİ

Hidrolik gücü alanında faaliyette bulunan ve bu alanda işbirliği imkanları arayan Türk ve Alman firmaları arasındaki işbirliğini desteklemek amacı ile 11 - 16 Ekim 2015 tarihlerinde Alman - Türk Ticaret ve Sanayi Odası, Bayern International ve Bavyera Eyaleti Ekonomi ve Medya, Enerji ve Teknoloji Bakanlığı desteği ile Türk girişimcilerine yönelik bir iş seyahati gerçekleştirilecektir.

Bu etkinlik Türk girişimcilerine, sektörle ilgili modern çözümler öğrenme, hidrolik firmalarını ziyaret etme, su gücüyle ilgili olan çeşitli teknolojileri tanıma ve sektörel Know-How hakkında bilgi edinme imkanları sunacaktır. Programda ayrıca konu ile ilgili uzman sunumları da yer alacaktır.

Bavyeralı firmalar ile su gücü alanında iş bağlantıları kurma ve somut projeleri başlatma fırsatı sağlayacak bu iş gezisinde Türk firmalarını programa davet etmekten memnuniyet duyarız. Son başvuru 31 Ağustos 2015 tarihine kadar kabul edilmektedir.

Kayıt ve bilgi için:

Hüseyin BALIM / Proje Yöneticisi Fuarlar, Etkinlikler & Delegasyonlar

Istanbul Büro - Istanbul Ofisi

Yeniköy Cad. No. 88 | TR-34457 Tarabya – Istanbul
T: +90 (212) 363 05 00 | F: +90 (212) 363 05 60 | info@dtr-ihk.de  | www.dtr-ihk.de

Izmir Büro - Izmir Ofisi

Aksoy Residence | 1476 Sok. No. 2 Kat 16 D: G-1 | TR-35620 Alsancak - Izmir

T: +90 (232) 422 12 65 | F: +90 (232) 422 12 75 | izmir@dtr-ihk.de | www.dtr-ihk.de

 

FİLİSTİN’DE YENİ İŞ VE YATIRIM İMKANLARI TOPLANTISI-SAAT DEĞİŞİKLİĞİ

Türkiye-Filistin İş Konseyi tarafından, Filistin Ticaret Merkezi (PAL TRADE) İcra Kurulu Başkanı, Filistin Yatırım Teşvik Kurumu Genel Müdürü ve Filistin Turizm Derneği’nin katılımları ile 3 Ağustos 2015 tarihinde Istanbul Ceylan Intercontinental Otel’de, saat 10.30 da yapılacak olan “Filistin’de Yeni İş ve Yatırım İmkanları Toplantısı” Filistin heyetinin talebi üzerine saat 13.30’a ertelenmiştir.

FİLİSTİN HEYETİ İSİM LİSTESİ

Dr. Faed Mustafa Filistin Devleti Büyükelçisi.

Azmi Abu Ghazaleh Filistin Devleti Büyükelçiliği Ekonomi Müsteşarı.

Abdalkarim Al khatib Filistin Devleti Büyükelçiliği Birinci Müsteşarı.

Mohammad Hussein Filistin Yatırım Teşvik Kurulu Genel Müdürü.

Hanan Taha Filistin Ticaret Merkezi İcra Kurulu Başkanı (PALTRADE).

Rana Abu Sebaa Filistin Dışişleri Bakanlığı Ekonomi İşleri Daire Müdürü.

Doa Wadi Filistin İş Kadınları Forumu Yönetim Kurulu Üyesi (BWF)
Mohammed Attoun Filistin Pazarları Geliştirme Programı, Tic. ve yatırım Müdürü (PMDP).

Shawqi Makhtoob Filistin Ticaret Merkezi Ticari Politikalar Müdürü (PALTRADE).

Mazen Hasasna Filistin Türk İş Birliği Başkanı.

Asım Bakir Filistin Türk İş Birliği Başkan Yardımcısı.

TASLAK PROGRAM
13.30 – 14.00 Kayıt
14.00 – 14.15 Açılış Konuşmaları
14.15 – 16.00 Sunumlar
16.00 – 16.15 Soru/Cevap
16.15 – 17.00 Yetkililer ile Görüşmeler

 

34. ATC KONFERANSI-WASHINGTON

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden alınan yazıda; Amerikan - Türk Konseyi (ATC) nin; ABD ve Türkiye ticari, savunma, teknoloji ve kültürel ilişkilerinin geliştirilmesi amacıyla kurulmuş bir iş örgütü olduğu belirtilmiştir. Üyeleri arasında; Fortune 500 şirketleri, ABD'li ve Türk şirketleri, uluslararası şirketler ile kar amacı gütmeyen kurumlar ve ABD-Türk ilişkilerine ilgi duyan bireylerin yer aldığı bilgisi verilmiştir. ATC'nin, yıl içerisinde çeşitli konularda toplantılar, seminerler ile Kongre çalışanları için Türkiye ziyaretleri düzenlediği ve ayrıca her yıl Türkiye'den ve ABD'den üst düzey hükümet temsilcilerinin ve iş dünyası temsilcilerinin katılımlarıyla Washington'da Yıllık Konferans organize ettiği açıklanmıştır.

Bu yıl "ATC Yıllık Konferansı"nın 34üncüsü, TOBB işbirliğinde 27 - 30 Eylül 2015 tarihlerinde Washington'da gerçekleştirileceği bildirilmiştir. ABD Kongre Üyelerinin, ülkemizden hükümet temsilcilerinin ve ABD ile Türkiye'den uluslararası iş dünyası temsilcilerinin katılımıyla düzenlenecek olan konferansa ilişkin daha fazla bilgiye ATC'nin web sayfasından http://www.the-atc.org/2015/ ulaşılabilmektedir.

 

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim