Konya-5 °C
221 52 52

HABERLER

Yazı Boyutu :

Devlet Yardımı Tebliği

Devlet Yardımı Tebliği12 Temmuz 2012 Perşembe 09:38

Yeni mevzuat ile birlikte, teknik müşavirlik firmalarının yurtdışı ofisleri, Pazar araştırma seyahatleri, yurtdışı fuar ve konferans katılımları, yurtdışında aldıkları işler eskiden olduğu gibi desteklenmeye devam etmektedir.

Sayın Üyemiz;

Türkiye ve Odalar Birliği (TOBB)’dan aldığımız yazıda, Ekonomi Bakanlığı’nın kayıtlı yazısına istinaden, Bakanlık tarafından hedef pazar olarak belirlenen ülkelerde müteahhitlik sektörüne yönelik mal ve hizmet ihracatının artırılması amacıyla, teknik müşavirlik şirketleri,müteahhitlik şirketleri ve sektörel kuruluşların yurtiçi ve yurtdışında gerçekleştirilen bazı faaliyetlerine yönelik bir teşvik programının sürdürüldüğü, sektörün talepleri göz önünde bulundurularak, teşvik mekanizmasının kapsamının, Para Kredi ve Koordinasyon Kurulu’nun 25.06.2012 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 2012/3 sayılı tebliği ile genişletildiği bildirilmiştir.

Yeni mevzuat ile birlikte, teknik müşavirlik firmalarının yurtdışı ofisleri, Pazar araştırma seyahatleri, yurtdışı fuar ve konferans katılımları, yurtdışında aldıkları işler ve sektör örgütlerince düzenlenen konferans organizasyonları, yeni Tebliğde belirtilen oranlarda eskiden olduğu gibi desteklenmeye devam etmektedir. Ayrıca, yurtdışına yönelik müteahhitlik ve teknik müşavirlik heyetleri, firmaların ve sektör kuruluşlarının uluslararası standartları temini, firmaların yurtdışı teknik eğitim kurslarına katılımı ve müteahhitlik ve teknik müşavirlik sektörlerine yönelik sektörel araştırmalar destek kapsamına alınmıştır.

Söz konusu Tebliğe ve Tebliğ’in uygulanmasına ilişkim usul ve esasları belirlemek amacıyla hazırlanan ‘’2012 /3 sayılı Teknik Müşavirlik Hizmetlerine Sağlanacak Devlet Yardımları Hakkında Tebliğin Uygulama Usul ve Esaslarına İlişkin Genelge’’ye Bakanlığın internet sitesinden (www.ekonomi.gov.tr)( Politika Araçları-Destek Programları) erişilmesi mümkündür.

Üyelerimizin bilgilerine saygılarımızla sunulur.

KONYA TİCARET ODASI BAŞKANLIĞI

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim