Konya10 °C
221 52 52

BASIN ODASI

Yazı Boyutu :

Dağıstan Temsilci Ziyareti

Dağıstan Temsilci Ziyareti 24 Eylül 2012 Pazartesi 13:48

Dağıstan Cumhuriyeti Türkiye Temsilcisi Tavlu Kazakbiev bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere geldiği Konya’da, Konya Ticaret Odası’nı ziyaret etti.

Sayı    :  2012/073                                                                                    
Konu : Dağıstan Temsilci Ziyareti    
                                                     

 

BASIN BÜLTENİ

            Dağıstan Cumhuriyeti Türkiye Temsilcisi Tavlu Kazakbiev bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere geldiği Konya’da, Konya Ticaret Odası’nı ziyaret etti. Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk tarafından karşılanan konuk temsilci Kazakbiev Konya ile ticari ilişkileri geliştirmek istediklerini söyledi.

         Dağıstan Cumhuriyeti Türkiye Temsilcisi Tavlu Kazakbiev Dağıstan ve Konya arasında ticari ilişkileri geliştirmek amacıyla gerçekleştirdiği Konya ziyaretinde Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk ziyaret ederek karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. Başkan Öztürk tarihi ve kültürel dostluğu olan Türkiye ve Dağıstan’ın ticari ilişkilerinin istenilen seviyede olmadığını belirterek, “Gelişen dünya şartlarında tarihsel, kültürel dostlukları ve bağları olan ülkelerin işbirliği içerisinde olması büyük önem taşımaktadır. Ülkelerimiz arasında var olan tarihi ve kültürel birlikteliğin ekonomik ilişkilerde de sergilenmesini ümit ediyoruz. Konya’nın dış ticaretinde Türk cumhuriyetlerinin ilk sıralarda yer almaması üzüntü verici bir durum. Dağıstan’la ticari ilişiklerimiz artırdığımızda diğer Türk cumhuriyetlerine de örnek olacaktır. Konya son dönemde gerçekleştirdiği büyümeyle tüm dünyada dikkat çeken bir şehirdir. Şehrimizin ekonomisinde katkı sağlayan sektörlerde Dağıstan’la işbirliği içerisinde olabiliriz” dedi.

         Konya’da olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Dağıstan Cumhuriyeti Türkiye Temsilcisi Tavlu Kazakbiev de “Tarihi ilişkilerimiz olan Türkiye’yle aramızdaki en büyük eksiklik ticari işbirliği potansiyelimizin yeterince bilinmiyor olmasıdır. Kültürel ve sosyal alanda geliştireceğimiz ilişkilerimizin ekonomik ilişkilerimize de olumlu yansıyacağına inanıyoruz. Dağıstan Rusya ve Ortadoğu arasında kuzey-güney geçişini sağlayan köprü konumundadır. Konyalı işadamlarımızı, Konya Ticaret Odası aracılığıyla ülkemize yatırım yapmaya davet ediyoruz. Ticari işbirliğimizi artırılması için her türlü işbirliğine hazırız” dedi.

dagistan-temsilci-ziyareti-(1).jpg

dagistan-temsilci-ziyareti-(2).jpg

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim