Konya4 °C
221 52 52

HABERLER

Yazı Boyutu :

Çıraklık Eğitimi

Çıraklık Eğitimi05 Kasım 2021 Cuma 09:21

"Mesleki Eğitim Programı" kapsamında, Pazarlama ve Perakende Alanında; Satış Danışmanlığı, Sigortacılık ve Emlak Danışmanlığı dallarında, 2020-2021 yılından itibaren Çıraklık Eğitimi verilmektedir.

Sayın Üyemiz;

Selçuklu İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü M. Halil  İbrahim Hekimoğlu Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’nin odamıza göndermiş olduğu yazıda;

İlgi: a) 3308 Sayılı  İşletmelerde Meslek Eğitimi Kanunu
       b) Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği

Okulumuz bünyesinde açılan "Mesleki Eğitim Programı" kapsamında, Pazarlama ve Perakende Alanında; Satış Danışmanlığı, Sigortacılık ve Emlak Danışmanlığı dallarında, 2020-2021 yılından itibaren Çıraklık Eğitimi verilmektedir.

Çıraklık eğitimi kapsamında 9., 10., 11. ve 12. sınıf öğrencilerimiz hafta içi 4 gün ve tüm yıl boyunca kesintisiz olarak kurumsal işyerlerinde beceri eğitimi yapmakta, hafta içi 1 gün okulda yüz yüze genel bilgi derslerine devam etmektedirler.

ligi "a" Kanun gereği öğrencilerimizin sigortası 9. Sınıftan itibaren okulumuz tarafından yapılmaktadır .

Öğrencilerimizin ilgi "a" kanun gereği alacakları aylık ücret, TBMM gündemindeki kanun değişikliği ile devlet tarafından ödenecek olup, işletmelerin üzerindeki yük alınmış olacaktır.

Öğrencilerimiz 11. Sınıfa geldiklerinde Kalfa unvanı almakta ve mezun olduklarında ise ustalık belgesi ve meslek lisesi diplomasına sahip olmakla birlikte teknisyen unvanı almaktadırlar.

Pazarlama ve perakende alanı ile ilgili olarak okulumuzda verilen çıraklık eğitimi ve sisteminin kurumunuz aracılığıyla kamu yararı adına şehrimiz işadamları ve kurumsal firmalarına duyurulması talep edilmektedir.

Bilgilerinize sunulur.

KONYA TİCARET ODASI BAŞKANLIĞI 

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim