Konya-6 °C
221 52 52

HABERLER

Yazı Boyutu :

ÇEVRE KANUNUNCA ALINMASI GEREKEN İZİN VE LİSANSLAR HAKKINDA YÖNETMELİK HAKKINDA

ÇEVRE KANUNUNCA ALINMASI GEREKEN İZİN VE LİSANSLAR HAKKINDA YÖNETMELİK HAKKINDA15 Ağustos 2013 Perşembe 15:53

İşletmelerin faaliyet gösterebilmeleri için , Çevre Mevzuatı kapsamında tüm izin lisans başvurularının tek bir noktadan çevrimiçi olarak yapılması, yetkili merciilere iletilmesi , değerlendirmesi ve bu merciiler tarafından yine tek bir noktadan onaylanmas

 

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün odamıza göndermiş olduğu yazıda ;

İşletmelerin faaliyet gösterebilmeleri için , Çevre Mevzuatı kapsamında tüm izin lisans başvurularının tek bir noktadan çevrimiçi olarak yapılması, yetkili merciilere iletilmesi , değerlendirmesi ve bu merciiler tarafından yine tek bir noktadan onaylanması esasına dayanan e-çevre   izinleri, 29 Nisan 2009 tarih ve 27214 sayılı Resmi gazetede yayımlanarak 01 Nisan 2010 tarihinde yürürlüğe giren Çevre Kanununca Alınması gereken izin ve lisanslar hakkında yönetmelik ile uygulanmaya başlanıldığı belirtilmektedir. 

Anılan yönetmeliğin 4. Maddesinin 2. Fıkrasında “Ek-1 ve Ek-2 listelerinde yer alan işletmelerin, çevre izni veya çevre izin ve lisansı alması zorunludur” hükmü yer almaktadır.

Tüm bu nedenlerle anılan yönetmeliğin  tüm üyelerimizce incelenmesi üyelerimizin mağdur olmamaları bakımından önem arz etmektedir.

Yönetmelik kapsamında izne tabi mevcut tesislerin çevre izin ve lisansına ilişkin yükümlülüklerini yerine getirmelerini bekler , saygılar sunarız.  

Detaylı bilgi için http://www.csb.gov.tr/gm/ced/

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim