Konya-6 °C
221 52 52

HABERLER

Yazı Boyutu :

Çevre Denetimleri

Çevre Denetimleri12 Mayıs 2017 Cuma 15:56

Çevrenin korunması ve geliştirilmesi konusunda geliştirilen çabaların hedefi, insanların daha sağlıklı ve güvenli bir çevrede yaşamalarının sağlanmasıdır.

Sayın Üyemiz;

T.C. Konya Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nün odamıza göndermiş olduğu yazıda;
Bakanlığımızın ilgi yazısı doğrultusunda, 2012-2016 yılları arasında Konya İl Merkezi ve İlçelerde yer alan tesis ve faaliyetlerin çalışmasının Çevre Kanunu ve bu Kanuna dayanılarak yürürlüğe giren yönetmeliklere uygunluğunu kontrol etmek için, Valiliğimiz (Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü) teknik elemanlarınca çevre mevzuatı çerçevesinde denetimler gerçekleştirilmiş olup, 2017 yılı ve devamında da denetimler artırılarak devam edecektir. Denetimler esnasında işletmelerimizin idari yaptırımla karşılaşmamaları için, tesislerinde faaliyetleri sonucu ortaya çıkan evsel ve endüstriyel atıklarını (atık su, emisyon, ambalaj atıkları, tehlikeli atıklar,., vb.) Çevre Kanununa istinaden yayımlanan ve yürürlükte bulunan Yönetmeliklerde belirtilen standartlarda bertaraf etmeleri zorunludur. Bununla birlikte bahis konusu işletmelerin, çevre mevzuatındaki bütün yükümlülüklerini (ÇED, çevre izni/çevre izin ve lisansı, ... vd.) yerine getirerek ve akabinde de iş yeri açma ve çalışma ruhsatını alarak faaliyetlerini sürdürmeleri yasa hükmüdür.

İlgili üyelerimizin bilgilerine sunarız.

KONYA TİCARET ODASI BAŞKANLIĞI


 

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim