Konya13 °C
221 52 52

HABERLER

Yazı Boyutu :

Çalışanlara Ait Kimlik Bildirme İşlemleri Artık İnternet Üzerinden Online Yapılabilecek

Çalışanlara Ait Kimlik Bildirme İşlemleri Artık İnternet Üzerinden Online Yapılabilecek05 Haziran 2012 Salı 08:50

1774 sayılı kanunun 6.maddesinde sayılan her çeşit ticaret ve sanat amacı güden iş yerlerinin işyeri sahibi veya sorumlu işleticisi tarafından, o işyerinde çalışan veya barınanların Kimlik bildirimlerini internet üzerinden yapabileceklerdir.

Sayın Üyemiz,

Konya Sanayi Odası girişimleri sonucunda,

Konya İl Emniyet Müdürlüğü’nden Odamıza gelen yazıda;

1774 sayılı kanunun 6.maddesinde sayılan her çeşit ticaret ve sanat amacı güden iş yerlerinin işyeri sahibi veya sorumlu işleticisi tarafından, o işyerinde çalışan veya barınanların Kimlik bildirimlerini internet üzerinden online olarak yapabilmelerine imkan sağlayacak “Çalışanlara Ait Online Kimlik Bildirme Projesi”, www.konya.pol.tr/kimbil adresinde kullanıma hazır hale getirilerek hizmete sunulduğu bildirilmiştir.

İş Yerlerince;

1) Kullanıcı Adı ve Şifre talebi için www.konya.pol.tr/kimbil yada Konya Emniyet Müdürlüğü ana sayfasında bulunan Online Kimlik Bildirme linkine tıklayarak sayfa üzerinde bulunan Online Kimlik Bildirme Kayıt Formu linki açılıp WORD sayfasında bulunan KİMLİK BİLDİRME OTOMASYON PROGRAMI KULLANICI TALEP FORMU işyeri sahibi yada sorumlu işleticisi tarafından doldurularak işyerinin bağlı bulunduğu Polis Merkezi Amirliğine teslim edilecektir.

2) Kimlik Bildirme Otomasyon Programı Kullanıcı Talep Formu, bağlı olunan Polis Merkez Amirliğine teslimini izleyen yedi gün içerisinde talep eden işyeri sahibi yada sorumlu kişinin T.C. Kimlik Numarası Kullanıcı Adı ve Şifresi olarak tanımlanarak aktif hale getirilip, şifre tanımlaması yapılan işyeri sahibi veya sorumlu işleticisinin mail adreslerine bildirilecektir.

3) Aktif hale gelen kullanıcı adı ve şifresi ile önce işyeri sahibi sistem üzerinden işveren bilgilerini güncelleyecek, daha sonra çalışanları yeni kayıt linkine tıklayıp ayrı ayrı kaydedeceklerdir.

4) 1774 Sayılı yasaya göre işyerinde çalışanlara ait kimlik bildirimleri işyeri sahibi veya sorumlu işleticisi tarafından örneğine uygun olarak doldurulup üç gün içerisinde, yine aynı şekilde işten ayrılan personelinde bağlı olunan Polis Merkez Amirliğine aynı süre içerisinde bildirilmesi zorunludur.

5) İsteğe bağlı olarak bütün bu işlemler www.konya.pol.tr/kimbil adresinden yapılacaktır. (Online işlem yapmak istemeyen işyeri sahipleri ve sorumlu işleticileri eskiden olduğu gibi fiziki olarak sorumlu bulunulan Polis Merkez Amirliklerine yasal süre içerisinde doldurmuş oldukları formları teslim edeceklerdir.)

Önemle duyurulur.

KONYA TİCARET ODASI BAŞKANLIĞI

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim