Konya-6 °C
221 52 52

HABERLER

Yazı Boyutu :

BİTÜM (ASFALT) Taşımacılığı

BİTÜM (ASFALT) Taşımacılığı10 Şubat 2015 Salı 10:20

Avrupa Anlaşması (ADR) çerçevesinde yürürlüğe giren 24/102013 tarih ve 28801 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Tehlikeli Maddelerin Karayoluyla Taşınması Hakkında Yönetmeliğe uygun olarak tehlikeli malların taşınması gerektiği belirtilmektedir.

Sayın Üyemiz,
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’ndan alınan bir yazıya atfen; ülkemizin 30/11/2005 tarih ve 5434 Sayılı Kanun ile taraf olduğu “Tehlikeli Malların Karayoluyla Uluslararası Taşınmasına ilişkin Avrupa Anlaşması (ADR) çerçevesinde yürürlüğe giren 24/102013 tarih ve 28801 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Tehlikeli Maddelerin Karayoluyla Taşınması Hakkında Yönetmeliğe uygun olarak tehlikeli malların taşınması gerektiği belirtilmektedir.
 
Aynı yazıda, yol üst kaplamasında kullanılan ve asfalt olarak bilinen BİTÜM maddesinin ADR  kapsamında BM 3257 (YÜKSEK SICAKLIKTA SIVI) maddesi şeklinde sınıflandırıldığı belirtilerek bu madde taşımacılığı ile iştigal eden firmaların ilgili ADR zorunluluklarına tabi oldukları bildirilmektedir.
 
Söz konusu yazıya http://www.tobb.org.tr/TicaretTirDairesi/Sayfalar/ADR.php internet adresinde
“DUYURULAR” bölümünden ulaşılabilmektedir.
 
Bilgilerinize sunarız
 
Saygılarımızla,

KONYA TİCARET ODASI BAŞKANLIĞI
221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim