Konya-6 °C
221 52 52

HABERLER

Yazı Boyutu :

Bir illegal Oluşumun Gençlerimizi Kullanmak İçin Yürüttüğü Faaliyetleri Biliyor musunuz?

Bir illegal Oluşumun Gençlerimizi Kullanmak İçin Yürüttüğü Faaliyetleri Biliyor musunuz?20 Haziran 2012 Çarşamba 09:37

Konya İl Emniyet Müdürlüğü’nden Odamıza gelen yazıda;Terör örgütünün gerçek yüzünü gösteren "Bir illegal Oluşumun Gençlerimizi Kullanmak İçin Yürüttüğü Faaliyetleri Biliyor musunuz?" başlıklı metin aşağıda sunulmuştur.

Gençler;

Cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz almakta olduğunuz terbiye ve irfan île insanlık ve medeniyetin vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli temsili olacaksınız.                           
                                                                                                                          K. Atatürk

BİR İLLEGAL OLUŞUMUN GENÇLERİMİZİ KULLANMAK İÇİN YÜRÜTTÜĞÜ
FAALİYETLERİ BİLİYORMUSUNUZ?

Hedef kitlesi olarak seçtiği öğrencilere ulaşmayı amaçlayan bir illegal oluşumun yöntem olarak takip ettiği süreçler aşağıdaki şekilde özetlenmiştir.

Örgüte katmayı planladıkları öğrencinin aile yapısı, zaafları, arkadaşları ve gelir düzeyi hakkında bilgi toplar.

İnsan psikolojisi ve propaganda teknikleri hakkında eğitilmiş militanları vasıtasıyla, bir plan dahilinde harekete geçerek çay, sinema, tiyatro, konser daveti, burs yada kalacak yer temini gibi konularda yardım sağlama bahanesiyle öğrencilerle sıcak diyaloglar geliştirmeye çalışır.

Bu faaliyetlerle gencin sahnesi ve oyuncuları önceden planlanmış bir grubun üyesi olmasını hedefler.

Belirli arkadaş grupları içerisine çekilen öğrencinin, kendi görüşlerini destekler mahiyetteki kitap, gazete ve dergileri okutturmak suretiyle düşünce boyutunu işlemeye çalışır. Bu süreç, duygu boyutunu besleyecek içerikteki müzik, marş ve şiirlerle desteklenir.

Bu propaganda sürecine maruz kalan öğrenciler, artık, "Bu benim kendi iradem, kendi tercihimdir" deseler bile, grup psikolojisi içerisin de dayatılan davranış kalıplarından öteye geçemediklerinin farkında olmazlar. İradesi zayıflatılan öğrenciyi, gruptan dışlamak, gruba ihanet etmek" gibi psikolojik baskı unsurlarıyla tehdit etmek suretiyle bireysel ya da toplumsal eylemlere katılmaya zorlar.

Gencin illegal oluşumların içine girdiği andan itibaren, bireysel vasfı biter ve neyin iyi, neyin kötü olduğuna örgüt karar verir.

İllegal Oluşumlara, onların zararlı fikir ve eylemlerine alet olmamak için, kendi geleceğine ve ülkenin geleceğine sahip çık. Bu halinle yeryüzünde nefretin değil, sevginin temsilcisi ol.

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim