Konya24 °C
221 52 52

BELGELER

Yazı Boyutu :
Türkçe Oda Sicil Kayıt Sureti
 
Devlet ihaleleri, Bankalar, Vergi Daireleri, Müteahhitlik karnesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Belediyeler, Vize için Konsolosluklar, Pasaport için Emniyet Müdürlüğü Pasaport Dairesi, Şirket adına alınan araçlar için Trafik Dairesi, Servis araçlarına C Plakası almak için Trafik Müdürlüğüne, Ulaştırma Bakanlığına acentalık belgesi için, Ulaştırma Bakanlığına C yetki belgesi almak için ve benzeri kuruluşlara verilir.
İngilizce Oda Sicil Kayıt SuretiYurt dışı ihaleler, Antlaşmalar ve krediler için verilir.
Oda Sicil Kayıt Sureti (İhale Tarihli)İhale işlemlerinde kullanılmak üzere düzenlenmektedir. Talep edilen ihale tarihi belge üzerinde belirtilerek belge verilmektedir.
Türkçe Faaliyet BelgesiGenellikle Türkçe kayıt suretinin kullanıldığı yerlerde kullanılır.
İngilizce Faaliyet BelgesiGenellikle Türkçe kayıt suretinin kullanıldığı yerlerde kullanılır.
Faaliyet Belgesi          (İhale Tarihli)İhale işlemlerinde kullanılmak üzere düzenlenmektedir. Talep edilen ihale tarihi belge üzerinde belirtilerek belge verilmektedir.
Ticari İkametgah BelgesiGenelde ihalelerde kullanılmaktadır.
İhale Durum BelgesiDevlet ihalelerinden yasaklı olup olmadığına dair verilen belgedir.

4734 sayılı ihale kanunun 10.maddesinin (g) bendine (mesleki faaliyetten men olmadığına dair) istinaden düzenlenen belgedir.

Dilekçe ile başvuru yapılması gerekmektedir.

Müteahhitlik Yapı Sicil Belgesi4708 Sayılı Yapı Denetimi Hakkında Kanunun 1. Maddesinin (j) bendinde yapılan “Yapı müteahhidi" tanımı gereği inşaat ruhsatı başvurularında istendiği takdirde ilgili belediyelere ve organize sanayi bölge müdürlüklerine verilir.
Bağ - Kur Sigortalılık Formu OnayıGerçek kişi işletme sahipleri ile tüzel kişi ortakları ve yönetim kurulu üyelerinin Bağ-kur sigortalılıklarına ilişkin sigortalılık formunun üyemizin dosyasının incelenmesi neticesinde doldurularak onaylanmasıdır.
Yerli istekli Belgesi4734 sayılı kamu ihale kanununun 53.maddesine istinaden çıkarılan yönetmeliklere göre verilen belgedir.

- Yapım işleri ihaleleri uygulama yönetmeliği (madde- 6)

- Mal alımı ihaleleri uygulama yönetmeliği (madde- 5)

- Hizmet alımı ihaleleri uygulama yönetmeliği (madde- 5)

- Danışmanlık hizmet alımı ihaleleri uygulama yönetmeliği (madde- 7)

Ticari Ehliyet Belgesiİhalelerde kullanılmak üzere verilen belgedir.
Yetki Durum BelgesiKTO Karatay Üniversitesi kayıt işlemlerinde kullanılmak üzere düzenlenmektedir.
İmza Onay BelgesiÜyelerce düzenlenen belgelerdeki imzanın firmanın Konya Ticaret Odasındaki dosyasında bulunan imza örneklerine uygun olduğu tasdik edilir.
Ticaret Sicil Gazetesi Onayıİlgili kurum ya da kuruluşlara verilmek üzere şirket ya da gerçek kişi firmalara ait Ticaret Sicil Gazetelerinin Oda Sicil Servisi tarafından onaylanmış şekilde verilmesidir.
Evrak Sureti onayıŞirket ya da gerçek kişi firmalarınca sicil dosyalarından talep edilecek her hangi bir belge dilekçe ile başvuru yapılması şartı ile onaylı olarak verilebilmektedir.
Ticari Kredi Talep BelgesiBankalardan kredi kullanımı için verilen belgedir. Dilekçe ile başvuru yapılması gerekmektedir.
Kredi Kayıt Bürosu Başvuru Onay İşlemiKredi Kayıt Bürosu üyelerimizin kendi çek ve kredi sicillerini görebilecek ve isterlerse bunları başkalarıyla paylaşabilecekleri, aynı zamanda karşı tarafın onay vermesi halinde başka firmaların da çek ve kredi sicilleri hakkında bilgi alabilecekleri bir sistemdir.

Ücretsizdir.

Oda LevhasıOdamıza kayıt yaptırmış olan üyelerimize verilen belgedir.

Ücretsizdir.

KTO Kimlik KartıOda üyesi gerçek kişi firma sahipleri ile tüzel kişiliğe sahip firmaların kurucu ortakları ile, yönetim kurulu üyeleri için KTO Üye Kartı düzenlenmektedir.

Ücretsizdir.

Kaydı Yoktur BelgesiHiçbir şekilde oda üyeliği gerçekleşmemiş olan gerçek kişilerin bunu belgelendirebilmeleri için verilmektedir.

Ücretsizdir.

Çıraklık Sözleşme OnayıÇıraklık eğitim merkezlerine yapılacak kayıt işlemi için hazırlanan çıraklık sözleşmesi suretlerinin odamız tarafından tasdik edilmesidir.

Ücretsizdir.

Kalfalık - Ustalık Hizmet Formu OnayıKalfalık ya da Ustalık Belgesi almak için çalışılmış olan firmaların Oda Sicil kayıtlarındaki durumunu gösteren Geçmiş Hizmet Belgelendirme Formunun onaylanmasıdır.

Ücretsizdir.

Diğer Sınai ve Ticari Mahiyetteki BelgelerYukarıda sıralanmış olan belge ve işlemler dışında talep edilen belgelerdir.
 
221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim