Konya-6 °C
221 52 52

BASIN ODASI

Yazı Boyutu :

Başkan Öztürk'ün Seçim Mesajı

Başkan Öztürk'ün Seçim Mesajı11 Ağustos 2014 Pazartesi 12:20

Konya Ticaret Odası (KTO) Başkanı Selçuk Öztürk demokrasi tarihi açısından son derece önemli bir seçim olan cumhurbaşkanlığı seçiminin hayırlar getirmesini diledi.

Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk demokrasi tarihi açısından son derece önemli bir seçim olan cumhurbaşkanlığı seçiminin hayırlar getirmesini diledi.

Başkan Öztürk mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 12 yıllık başarılı bir başbakanlıktan sonra, cumhurbaşkanlığı görevine seçilmiştir. Kendisini kutluyor, ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Ülkemizde yeni bir döneme başlarken, yedi yıllık cumhurbaşkanlığı görevini başarıyla tamamlayan, Sayın Abdullah Gül’e de teşekkür ediyorum. Türkiye’de ilk defa, millet kendi iradesi ile aracısız bir şekilde kendi Cumhurbaşkanı’nı seçmiştir. 10 Ağustos 2014 tarihi demokrasimiz açısından bir dönüm noktasıdır. Yeni dönem milli iradenin, demokrasinin ve hukukun üstünlüğünün en güçlü şekilde uygulanacağı dönem olacağına inanıyoruz. Türkiye sivil demokratik bir anayasayı beklediğinin son ve en güçlü şekilde mesajını vermiştir. Seçim döneminde sertleşen söylemlerin artık yerini uzlaşmaya bırakacağına inanıyoruz. Başbakanımızın balkon konuşmasında; birleştirici, bütünleştirici, 77 milyonun tamamını kucaklayacağına yönelik verdiği mesajların, milletin tamamının cumhurbaşkanı olacağına dair söylediği ifadelerin toplumun tüm kesiminde karşılık bulacağına inanıyoruz. Bundan sonra hedef birlik ve beraberlik içinde 2023’tür. Bu istikrar ve güven ortamında ekonomiye yoğunlaşılması için ortam sağlanmıştır. Türkiye’nin, kalkınma hedefine ulaşabilmesi için bugünden itibaren birinci gündem maddesinin ekonomi olması gerekir” dedi.  

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim