Konya13 °C
221 52 52

BASIN ODASI

Yazı Boyutu :

Başkan Öztürk'ten Kutlama Mesajı

Başkan Öztürk'ten Kutlama Mesajı 22 Ağustos 2014 Cuma 11:17

Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, AK Parti Genel Başkanlığı ve Başbakanlık için Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu'nun aday gösterilmesini beklentileri doğrultusunda büyük bir memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.

Başkan Öztürk açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Dışişleri Bakanımız, Konya milletvekilimiz Prof. Dr. Sayın Ahmet Davutoğlu, AK Parti’nin 2. Genel Başkanlığı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin 26. Başbakanlığı için aday gösterilmiştir. Şehrimiz ve ülkemiz adına hayırlı olmasını diliyorum. Davutoğlu’nun Konyalı olması dolayısıyla büyük bir gurur ve mutluluk duyduk. Cumhuriyet tarihinde Konyalı ilk Başbakana sahip olacağız. Sayın Davutoğlu’nun başbakanlığı sadece Konya için değil tüm Türkiye için önemlidir. Toroslar’dan çıkarak bütün Türkiye’nin kabul ettiği bir isim olarak Başbakanlık koltuğuna oturacak olması hem Konya olarak bize hem de tüm milletimize ayrı bir gurur vermiştir. Bu ülkede Toroslardan çıkıp başbakanlığa gelebiliniyorsa ülkemizin geleceği parlaktır. Bu ülkenin gençleri bunu örnek alacaklardır.

Bu millete hizmet edip de bu milletten alacaklı olan hiç kimse yoktur. Milletimiz kendisine hizmet edenlere borcunu mutlaka ödemiştir. Sayın Abdullah Gül de milletimiz tarafından en yüksek mertebeye getirilmiştir. Cumhurbaşkanlığı görevini yedi yıllık süre içinde başarıyla tamamlayan Sayın Gül’ü hep minnetle anacağız. Bugün ise bu kadirşinas millet hizmetinin karşılığı olarak Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanlığına getirmiştir. Sayın Ahmet Davutoğlu’nu da Başbakanlığa getirmiştir. Ülkemizin zor bir süreçten geçtiği bir dönemde Davutoğlu’nun başbakanlığı ayrı bir önem taşımaktadır. Yeni Türkiye’nin inşasında Sayın Davutoğlu zorlu bir göreve soyunmuştur. Bugüne kadar olduğu gibi bu görevi de en iyi şekilde yerine getireceğine inanıyoruz. Dışişleri Bakanlığı döneminde tecrübesi, yönetim becerisi ve dinamizmi ile güçlü iktidar dönemini başarıyla devam ettirecektir. Davutoğlu’nun başbakanlığı Türkiye’nin bölgesinde lider ülke olma misyonuna da büyük destek sağlayacaktır.

Bu duygular içerisinde Konya Milletvekilimiz Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun AK Parti Genel Başkanlığı ve Başbakanlık adaylığının hayırlar getirmesini temenni ediyor, 27 Ağustos'ta gerçekleştirilecek olan AK Parti'nin Olağanüstü Genel Kurulu'nda başarılar diliyorum.”

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim