Konya9 °C
221 52 52

HABERLER

Yazı Boyutu :

Avrupa Dil Sertifikaları

Avrupa Dil Sertifikaları 10 Haziran 2013 Pazartesi 14:13

Avrupa Ortak Dil Kriterlerine göre Avrupa dil sertifika sınavlarını yapmaya yetkili kılınan "The European Language Certificates" hakkında bilgilendirme.

Sayın Üyemiz;

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden Odamıza iletilen yazıda,

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Hayat Boyu Öğrenme (HBÖ) Genel Müdürlüğünden alınan bir yazıda belirtildiği üzere, Avrupa Konseyi tarafından belirlenen Avrupa Ortak Dil Kriterlerine göre Avrupa dil sertifika sınavlarını yapmaya yetkili kılınan "The European Language Certificates" (TELC),18 ülkede; Almanca, Arapça, Çekçe, Fransızca, İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Portekizce, Rusça ve Türkçe olmak üzere 10 değişik dilde Avrupa dil sertifikası vermekte olan bir kurumdur.

Adı geçen kurum ile MEB arasında 20 Nisan 2011 tarihinde imzalanan Protokol ile Ankara Başkent, İstanbul Kartal, İzmir Karşıyaka, Antalya Azize Kahraman, Bursa Gemlik ve Trabzon Halk Eğitim Merkezleri, Almanca ve İngilizce dillerinde Al, A2, Bl ve B2 seviyelerinde Avrupa dil sertifika sınavlarını yapmaya yetkili kılınmışlardır.

Dil sertifikası sınavlarının ülke genelinde yaygınlaştırılabilmesi amacıyla, MEB HBÖ Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan web sayfası http://dilsertifikalari.meb.gov.tr adresinden ulaşılabilir.

Bilgilerinize sunarız,

Saygılarımızla.

KONYA TİCARET  ODASI BAŞKANLIĞI
 

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim