Konya12 °C
221 52 52

BASIN ODASI

Yazı Boyutu :

Automechanika Frankfurt Fuarı

Automechanika Frankfurt Fuarı        24 Eylül 2012 Pazartesi 13:43

Konya Ticaret Odası 35 kişilik heyetle Automechanika Frankfurt Fuarı’na katıldı. KTO Başkanı Selçuk Öztürk Konyalı firmaların stantlarını ziyaret etti.

Sayı    : 2012/072                                                                                     
Konu  : Automechanika Frankfurt Fuarı                                                              

BASIN BÜLTENİ

Konya Ticaret Odası dünyanın en büyük otomotiv yedek parça fuarına katıldı. Automechanika Frankfurt Fuarı’nda yer alan 244 Türk firmasının 39'unun Konyalı firma olduğunu söyleyen KTO Başkanı Selçuk Öztürk fuara katılan Konya firmalarının stantlarını ziyaret etti.

Konya Ticaret Odası 35 kişilik heyetle Automechanika Frankfurt Fuarı’na katıldı. Konyalı firmaların stantlarını ziyaret eden KTO Başkanı Selçuk Öztürk; KSO Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, Frankfurt Başkonsolosu İlhan Saygılı, Hannover Ticaret Ataşesi Kudret Ceran, Hannover MÜSİAD Başkanı Naci Aydın ve fuara katılan Konyalı iş adamları ile bir araya geldi. Fuar organizasyonu kapsamında Konyalı firmaların dünya otomobil üretici firmalarla iş görüşmelerinde bulunduklarını belirten Başkan Öztürk,  “Büyüklüğü ve uluslararası boyutu bakımından otomotiv sektörünün en büyük ticari fuarı olan Automechanika Frankfurt Fuarı’na 75 ülkeden yaklaşık 5 bin firma katıldı. İki yılda bir düzenlenen fuarda Türkiye bu yıl 244 şirketle en yüksek katılım gösteren ülkeler arasında yer aldı. Konya 39 firmayla fuara katıldı. Automechanika Frankfurt Fuarı, dünyanın otomotiv yedek parça sektöründe düzenlenen en büyük fuarı olması özelliğiyle sektörün önde gelen uluslararası firmalarını buluşturuyor. Konya, otomotiv yedek parça sektöründe Türkiye'de ve dünyada önemli bir şehirdir. Sektördeki firmalarımızın dünya otomotiv firmalarıyla bir araya gelerek iş bağlantısı kurmalarını sağlamak açısından fuar gezimiz son derece faydalı geçmiştir. Automechanika organizasyonu Konya’nın en güçlü olduğu otomotiv yedek parça sektöründe dünya markası olmasına katkı sağlayacaktır” dedi.

Konya’nın dış ticaretinde önemli yeri olan Almanya’nın Türkiye’nin önemli bir ticaret partneri olması ve son dönemde AB’de yaşanılan krize rağmen büyümesini sürdürmesi sebebiyle Almanya ile ilişkilere büyük önem verdiklerini söyleyen Öztürk, “İhracatımızı artırmak için şehrimizin yurt dışında tanıtımı ve bu çerçevede iş bağlantılarının sağlanmasına büyük önem vermekteyiz. Bu kapsamda dış ticaretinin büyük bölümünü fuarlarla sağlayan Almanya’da düzenlenen uluslararası fuarlara katılım sağlıyoruz” dedi.

KOSGEB desteğiyle düzenlenen geziye katılan KTO üyeleri, gezinin son derece verimli geçtiğini belirterek organizasyonu düzenleyen Konya Ticaret Odasına teşekkür etti.


automechanika-frankfurt-fuari-(1).jpg

automechanika-frankfurt-fuari-(2).jpg

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim