Konya9 °C
221 52 52

BASIN ODASI

Yazı Boyutu :

Aralık Meclis Toplantısı

Aralık Meclis Toplantısı03 Ocak 2012 Salı 12:00

Konya Ticaret Odası 2011’in son meclis toplantısı gerçekleştirildi. Bütçe görüşmelerinin yapıldığı Meclis toplantısında, 2012’de artan ekonomik risklere karşı üye aidat ve belge ücretlerinde fiyat artışı uygulanmaması kararlaştırıldı.

Sayı    : 2012/001                                                                                        

 

Konu  : Aralık Meclis Toplantısı                                                                       03.01.2012

 

BASIN BÜLTENİ

 

Konya Ticaret Odası 2011’in son meclis toplantısı gerçekleştirildi. Bütçe görüşmelerinin yapıldığı Meclis toplantısında, 2012’de artan ekonomik risklere karşı üye aidat ve belge ücretlerinde fiyat artışı uygulanmaması kararlaştırıldı.

Konya Ticaret Odası’nda 2011 yılının son Meclis toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda 2012 yılı bütçesi görüşülerek kabul edildi. Onaylanan bütçeye göre üye aidatlarında ve belge ücretlerinde zam yapılmadı. Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk, 2012 yılı Oda bütçesinin görüşüldüğü Meclis toplantısında 2011 faaliyet raporu ve 2012 yılı programı hakkında bilgi verdi.

2011 yılının ekonomik gelişmelerini değerlendiren Başkan Öztürk, uluslararası piyasalarda 2011’in ikinci yarısından itibaren görülen gerilemenin 2012’de küresel durgunluğa yol açacağını belirtti. Bu gelişmeler çerçevesinde, Konya’nın 2012 hedefleri doğrultusunda Oda bütçesinin hazırlandığını ifade eden Öztürk, “Şehrimizin dış ticaretinde Avrupa Birliği, Afrika ve Ortadoğu ülkeleri ilk sıralarda yer almaktadır. 2011’de AB’de görülen ekonomik yavaşlama diğer taraftan başta Suriye olmak üzere diğer Ortadoğu ve Afrika ülkelerinde yaşanılan sıkıntılara rağmen Konya ihracatını bir önceki yıla göre yüzde 20 oranında artırmıştır. Bu performansla devam edersek 2023 yılında 15 milyar dolar ihracat rakamlarına ulaşacağız. Şehrimizin bu ekonomik potansiyelini değerlendirmemiz açısından, küresel ekonomik gelişmelere karşı üyelerimizi daha iyi yönlendirmemiz gerekmektedir. Bu açıdan, yurt dışı pazar ağımızı genişletmek, yeni iş bağlantıları kurmak 2012’de temel hedefimizdir. 2012 bütçemizi bu doğrultuda oluşturduk. Bütçe kalemlerimizde yer alan dış ticaret ile ilgili belgelerde alınan ücretlerde indirime gidildi. Diğer taraftan 2012’de artan ekonomik risklere karşı üye aidatlarında ve diğer belge ücretlerinde de artış uygulanmadı” şeklinde konuştu.

Başkan Öztürk’ün sunumunun ardından oylanan 2012 Oda bütçesi oybirliğiyle kabul edildi. Bütçe hakkında söz alan Meclis üyeleri, gerçekçi bir yaklaşımla hazırlanan Oda bütçesinin, üyelerin menfaatleri doğrultusunda oluşturulması dolayısıyla KTO yönetimine teşekkür etti.

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim