Konya24 °C
221 52 52

HABERLER

Yazı Boyutu :

ALMANYA SAARLAND EYALETİNDEKİ İŞ VE YATIRIM FIRSATLARI TOPLANTISI

ALMANYA SAARLAND EYALETİNDEKİ İŞ VE YATIRIM FIRSATLARI TOPLANTISI06 Ocak 2021 Çarşamba 09:41

Almanya Saarland Eyaletindeki İş ve Yatırım Fırsatları Toplantısı

Sayın Üyemiz;

Türkiye-Almanya İş Konseyi ile Saarland Eyaleti Yatırım Ajansı’nın iş birliğinde, 7 Ocak 2021 tarihi 13.00-14.40 saatleri arasında, çevrimiçi bir bilgilendirme toplantısı düzenlenecektir. Program ve sunumlar bölümündeki konuşmacıların kısa özgeçmişleri ekte yer almaktadır. 

Saarland eyaleti, Avrupa’nın sanayi bakımından gelişmiş eyaletlerinden biri olarak, yapay zeka, bilgi-iletişim (ICT), sağlık, otomotiv ve lojistik sektörlerinde önde gelen çalışmalarıyla dikkat çekmektedir. Avrupa’nın otomobil fabrikalarının %80´i Saarland`ın 500 kilometrelik çapı içinde yer almakta olup, sadece 18 saat içinde bu eyaletten Avrupa’nın çok büyük bir kısmına teslimat sağlanabilmektedir. Endüstri 4.0’ın doğum yeri olarak kabul edilen araştırma merkezi DFKI, Saarland’da yer almakta olup, araştırma enstitüleri ve yerel ICT şirketleriyle eyalet, bu alanda da öncü bir duruşu sergilemektedir. Yine sağlık alanında da araştırma enstitüleri bulunan Saarland, e-ticaret’te birinci sınıf konuma sahiptir. 

Program kapsamında, Saarland eyaletinin öne çıkan sektörleri, eyalette şirket kurma prosedürleri, vergiler ve yabancı yatırımcıya sağlanan teşvikler hakkında bilgiler paylaşılacaktır. Yatırım ajansı temsilcileri, toplantı sonrasında birebir görüşmeler için de hazır bulunacaklardır. Toplantıda Almanca dilinde yapılacak konuşmaların Türkçe simultane tercümesi sağlanacaktır. 

Söz konusu çevrimiçi toplantıya katılmak isteyen firma temsilcilerinin aşağıdaki bağlantıda yer alan formu doldurmaları önemle rica olunur.

Kayıt linki: https://zoom.us/webinar/register/WN_-BQSEFP3QX-naYtoav_6fw 


Bilgi için: 

Ezgi Tanrıverdi, Türkiye-Almanya İş Konseyi Koordinatörü, 02123395062, etanriverdi@deik.org.tr 

Derya Araç, Temsilci gwSaar Türkiye, 05319588388, d.arac@invest-in-saarland.com 


Ekler:

Program

Konuşmacıların Özgeçmişi

 

 

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim