Konya-6 °C
221 52 52

BASIN ODASI

Yazı Boyutu :

Almanya Fuar Ziyareti

Almanya Fuar Ziyareti 25 Nisan 2012 Çarşamba 11:04

Konya elektrik sektörü Almanya’da fuarda buluştu. Konya Ticaret Odası’nın organizasyonuyla 36 kişilik Konya heyeti Frankfurt Uluslararası Aydınlatma ve Mimari Çözümler Fuarı’na (Light+Building 2012) katıldı.

Sayı    : 2012/033     

Konu  : Almanya Fuar Ziyareti                                                                             

BASIN BÜLTENİ

 

Konya elektrik sektörü Almanya’da fuarda buluştu. Konya Ticaret Odası’nın organizasyonuyla 36 kişilik Konya heyeti Frankfurt Uluslararası Aydınlatma ve Mimari Çözümler Fuarı’na (Light+Building 2012) katıldı. Almanya’da düzenlenen fuar gezisine katılan Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk fuara katılan Türk firmaların standını ziyaret etti.

Konya Ticaret Odası’nın organizasyonuyla Konya Ticaret Odası 31. Meslek Komitesi, Konya Elektrikçiler Odası ve Elektrik Mühendisleri Odası Konya Temsilciliği’nden 36 kişilik heyet, alanında dünyanın en büyük fuarı olarak bilinen Almanya'nın Frankfurt kentinde 15-20 Nisan tarihinde gerçekleştirilen Uluslararası Aydınlatma ve Mimari Çözümler Fuarı’na (Light-Building 2012) katıldı. 240 bin metrekarelik alanda 50'den fazla ülkeden 2200 firmanın katılımıyla düzenlenen dünyanın en büyük aydınlatma fuarına katılan Konya heyetine, Messe Frankfurt Türkiye Genel Müdürü ve Alman Türk Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyesi Aleksandar Medjedovic fuar hakkında sunum yaptı.

Fuar ziyaretini değerlendiren Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk, Konya elektrik sektörünün fuar organizasyonu kapsamında bir araya geldiğini ifade ederek “Şehrimizdeki sektörlerin gelişimi açısından tüm kurumlarımızla birlik içerisinde çalışmalarda bulunmaya büyük önem vermekteyiz. Bu açıdan Konya’daki elektrik sektörü ile ilgili kurumlarımızın bir araya gelerek fuar organizasyonuna katılmaları önem taşımaktadır. Aynı sektördeki farklı kurum temsilcilerinin, birlikte olmaları şehrimizde elektrik sektörünü daha iyi seviyelere taşıyacaktır. Dünyanın en büyük fuarı olması ve farklı ülkelerden katılımın olması sebebiyle, düzenlediğimiz fuar organizasyonunda sektör temsilcilerimiz, sektördeki yenilikleri inceleme fırsatı yakaladılar” dedi.  

Fuara katılan sektör temsilcilerinden Konya Elektrikçiler Odası Başkanı Adil Yüknü ise “İki yılda bir düzenlenen dünyanın en büyük aydınlatma fuarına Türkiye’den en büyük katılımı Konya heyetimiz gerçekleştirmiştir. Elektrik sektörümüzün gelişimi açısından, sektör temsilcilerimizi bir araya getiren fuar organizasyonunun faydalı geçtiğine inanıyoruz. Organizasyonu düzenleyen Konya Ticaret Odası’na teşekkür ediyorum” dedi.

HABER İLE İLGİLİ RESİMLER:

 

http://www.kto.org.tr/d/file/almanya-aydinlatma-fuari-(1).jpg

http://www.kto.org.tr/d/file/almanya-aydinlatma-fuari-(4).jpg

http://www.kto.org.tr/d/file/almanya-aydinlatma-fuari-(5).jpg

http://www.kto.org.tr/d/file/almanya-aydinlatma-fuari-(3).jpg

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim