Konya9 °C
221 52 52

BLOG >> KTO RAPORLARI >> M. MUSTAFA AKKAN

Yazı Boyutu :

AKILLI KENT VE AKILLI UYGULAMALAR: KONYA-BARCELONA İNCELEMESİ

AKILLI KENT VE AKILLI UYGULAMALAR:  KONYA-BARCELONA İNCELEMESİ28 Ağustos 2019 Çarşamba 11:14

Kentler, insanlık tarafından inşa edilmiş olan tartışmasız en önemli sosyal, ekonomik ve kültürel yapılardır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte kentlerde yaşam kalitesi ve verimliliği büyük oranda artmıştır.

Kentler, insanlık tarafından inşa edilmiş olan tartışmasız en önemli sosyal, ekonomik ve kültürel yapılardır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte kentlerde yaşam kalitesi ve verimliliği büyük oranda artmıştır. Neolitik çağda toprak ve taş işçiliğiyle inşa edilen yapılarla düşmanlarla ve olumsuz hava koşullarıyla başa çıkılmaktaydı. Yine yaklaşık 3000 yıl önce Pers mühendisler Qanat tünelini kazdılar ve bu tünel döneminin yapılarına göre oldukça önemli bir uzunluğa ve işleve sahipti. İran’da ise hala 20.000 civarında eski çağlardan kalma yapılar bulunmakta ve bu yapılar sayesinde günümüzde bile insanların su ihtiyacı karşılanmaktadır. [Devamı]

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim