Konya27 °C
221 52 52

HABERLER

Yazı Boyutu :

Afet Farkındalık Eğitimi

Afet Farkındalık Eğitimi28 Haziran 2021 Pazartesi 12:07

2021 yılı "Türkiye Afet Eğitimi Yılı" olarak belirlenmiş olup, eğitim seferberliği başlatılmıştır.

Sayın Üyemiz;

İlgi: İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının 25.12.2020 tarih ve 16997827-770-181637 sayılı yazısı

İlgili yazı ile Sayın Süleyman SOYLU'nun kamuoyuna ilan ettiği üzere, 2021 yılı "Türkiye Afet Eğitimi Yılı" olarak belirlenmiş olup ulsal düzeyde AFAD Başkanlığının, yerel düzyede ise Mülki İdare Amirleri koordinesinde, kamu kurum ve kuruluşları ile iş birliği içerisinde eğitim seferberliği başlatılmıştır.

2021 yılı Türkiye Afet Eğitim Yılı kapsamında TOBB-AFAD arasında Afet Farkındalık Eğitim İşbirliği Protokolü imzalamıştır.

Söz konusu protokoller çerçevesinde; afete dirençli toplum oluşturma misyonu ile bütün vatandaşların, yaşadığımız coğrafyadaki afet riskleri konusunda farkındalık kazanması, kendisinin ve ailesinin görebileceği zararı azaltmak için önlem alması, afet anı ve sonrası için hazırlanması amacıyla (https://konya.afad.gov.tr/afet-farkindalik-egitimi) web sitesindeki Afet Farkındalık Eğitimini online olarak alabilmektedirler.

Bilgilerinize sunarız.


KONYA TİCARET ODASI BAŞKANLIĞI

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim