Konya13 °C
221 52 52

BLOG >> KTO RAPORLARI >> AHMET ÇELİK

Yazı Boyutu :

2015 İŞGÜCÜ PİYASASI ARAŞTIRMA RAPORU ÖZETİ

2015 İŞGÜCÜ PİYASASI ARAŞTIRMA RAPORU ÖZETİ22 Şubat 2016 Pazartesi 15:05

Ülkemiz nüfusunun yarısı kadınlardan büyük bir kısmı da gençlerden oluşmaktadır. Genç nüfusa istihdam olanakları sağlanması Ülkemizin uzun vadedeki sosyo-ekonomik gelişimi bakımından önemlidir.

Ülkemiz nüfusunun yarısı kadınlardan büyük bir kısmı da gençlerden oluşmaktadır. Genç nüfusa istihdam olanakları sağlanması Ülkemizin uzun vadedeki sosyo-ekonomik gelişimi bakımından önemlidir. Bireylerin işgücü piyasasında ”talep edilir” nitelikte olması aldıkları mesleki eğitimin ilk yansımasıdır. Öyleyse, iş arayanların işgücü piyasasına sorunsuz giriş yapabilmeleri genel olarak önce eğitimi sonra da iş deneyimini yani tecrübeyi gerekli kılmaktadır. Ülkemiz insan kaynakları içinde geniş bir yer tutan genç nüfus da dâhil olmak üzere hedef gruplara yönelik Aktif İşgücü Politikaları büyük önem kazanmıştır. Yapılan bu araştırma ile işgücü piyasasındaki eğilim ve buna cevap verebilecek eğitim programlarının analizi ve uygulamanın kolaylaştırılması amaçlanmaktadır.[Devamı]

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim